متفرقه

۱۴۰۰-۰۸-۱۶ ۲۳:۰۸به قلم بازیکوش19

روزنامه دیلی میل بریتانیا به نقل از یک منبع آگاه نوشت (اینجا) جو بایدن در دیدار با کامیلا همسر شاهزاده چارلز در حاشیه اجلاس تغییرات اقلیمی در گلاسکو باد شکمش را رها کرد. به نوشته این منبع باد معده بایدن چنان «بلند و طولانی بود» که نمی‌شد آن را نادیده گرفت! در خنده‌دارترین واکنش، یکی...

روزنامه دیلی میل بریتانیا به نقل از یک منبع آگاه نوشت (اینجا) جو بایدن در دیدار با کامیلا همسر شاهزاده چارلز در حاشیه اجلاس تغییرات اقلیمی در گلاسکو باد شکمش را رها کرد. به نوشته این منبع باد معده بایدن چنان «بلند و طولانی بود» که نمی‌شد آن را نادیده گرفت! در خنده‌دارترین واکنش، یکی از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: با گوزیدن بایدن فردا دلار گرون میشه! طعنه تلخی به نوسان شدید ارز در ایران بر اساس رفتارهای مقامات امریکا و اینکه از مدتها قبل گفته می‌شد حتی گوزیدن بایدن و سران امریکا نیز موجب بالا و پایین رفتن نرخ ارز در ایران می‌شود. جالب توجه اینکه اتفاقاً امروز و هنگام انتشار این خبر، یعنی ۱۶ آبان ۱۴۰۰ نرخ دلار در ایران جهش بزرگی را تجربه کرد و پس از مدتها دوباره به کانال ۲۸ هزار تومان وارد شد.

گوزیدن بایدن باد شکم بایدن باد معده بایدن گوزید

این تصویر را خبرگزاری دیلی میل از هنگام ملاقات بایدن و همسر شاهزاده در خبر مربوطه منتشر کرده است.

 

به نوشته خبرگزاری تلویزیون جئو تی‌وی، کامیلا همسر شاهزاده نمی‌تواند بیش از این جلوی خود را بگیرد و درباره این ماجرا سکوت کند و مرتباً درباره این مطلب صحبت می‌کند. در واقع پس از بی‌احترامی‌هایی که ملکه و شاهزاده‌‌های انگلیسی از ترامپ دیده بودند، به نظر می‌رسد باد معده بایدن نیز می‌تواند در همین راستا مورد تفسیر و سوءبرداشت قرار گیرد و اینکه رؤسای جمهور امریکا حتی اگر نگوییم تعمدا به دنبال بی‌احترامی به شئون بریتانیایی هستند، دست‌کم نسبت به این شئون و احترامات آنقدرها هم خود را به سختی نمی‌اندازند.

گفتنی است که تا کنون فیلمی از این صحنه منتشر نشده است و ویدیوهایی که با عنوان فیلم گوزیدن بایدن یا فیلم لحظه باد معده بایدن در صفحات فارسی زبان منتشر شده است ارتباطی به صحنه مورد اشاره دیلی میل ندارد و اصالتشان نیز قابل تأیید نیست. می‌توانید اطلاعات بیشتر راجع به این افتضاح تاریخی بایدن را می‌توانید اینجا مطالعه کنید.

 

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی به باد معده بایدن

باد معده بایدن علاوه بر شبکه‌های اجتماعی امریکایی و بریتانیایی، در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان نیز بازتاب گسترده‌ای داشت و واکنش‌های متفاوت و جالبی را در پی داشت. این شاید اولین بار بود که مخاطبان و کاربران شبکه های اجتماعی بی پروا از عبارت گوزیدن جو بایدن استفاده می کردند و یک مقام بلندپایه امریکایی را با چنین الفاظی می نواختند!

در ادامه تعدادی از این واکنش‌ها را در شبکه‌ اجتماعی توییتر فارسی مشاهده می‌کنید:

گوزیدن بایدن گوزید بایدن باد معده بایدن باد شکم بایدن

 

 

 

گوزیدن بایدن گوزید بایدن باد معده بایدن باد شکم

 

 

گوزیدن بایدن گوزید بایدن باد معده بایدن باد شکم

 

 

گوزیدن بایدن گوزید بایدن باد معده بایدن باد شکم

 

آیا بایدن فقط در گلاسکو گوزید؟

بایدن گوزو (farter Biden) در شرایطی در حال تبدیل به یک ترند جهانی است که به نظر می‌رسد علت آن فقط گوزیدن بایدن در گلاسکو نیست. ظاهراً صفت بایدن گوزو به این دلیل محبوب شده است که او در همه حوزه‌های کاری خود در حال گوزیدن است. محبوبیت او از زمان روی کار آمدن دائماً سیر نزولی داشته و در جدیدترین نظرسنجی به ۳۸ درصد رسیده است. این در حالی است که وضعیت معاون اول او، کامالا هریس بسیار بدتر است و فقط ۲۸ درصد محبوبیت را ثبت کرده است. کرسی‌های مجلس و کنگره دموکرات‌ها نیز کاملاً در معرض خطر قرار گرفته است؛ به حدی که این ماه پس از حدود ۱۳ سال، برای اولین بار یک نامزد جمهوری‌خواه توانست رأی ایالت ویرجینیا برای ورود به کنگره را کسب کند و زنگ خطر جدی را برای دموکرات‌ها و طرفداران بایدن برای انتخابات سال ۲۰۲۴ به صدا در آورده است.

می‌توان اولین شکست بزرگ بایدن در افغانستان بود. او بیست سال تلاش امریکا و کشورهای غربی در این کشور را با یک عقب‌نشینی و فرار خفت‌بار و تحویل دادن کشور به طالبان بر باد داد. این جدا از ۸۰۰ میلیون دلار تجهیزاتی بود که در افغانستان جا گذاشتند و دودستی تقدیم طالبان کردند. این شکست خفت‌بار، تبعات بزرگی برای محبوبیت حزب دموکرات در امریکا داشت.

اما در داخل نیز در یک سال اول فعالیت خود، تورم امریکا را به بالاترین رقم ۳۰ سال اخیر رسانده است و رشد اقتصادی نیز در کف ده ساله قرار دارد. بایدن در جنگ سرنوشت‌ساز با چین، عملاً اقتصاد امریکا را به یکی از ضعیف‌ترین اوضاع خود در دهه‌های اخیر رسانده است و این تازه سال اول است و احتمالاً تا پایان چهار سال، وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد. به نظر می‌رسد گوزیدن بایدن به اقتصاد امریکا بسیار بیشتر باید مد نظر باشد تا گوزیدنش در گلاسکو.

چرت زدن های مداوم بایدن در میتینگ‌ها و کنفرانس‌ها، فراموشی‌ها و اشتباهات لفظی او، بی احترامی‌های او به خبرنگاران که از دیر آمدن به محل مصاحبه تا ترک کردن ناگهانی و بی‌اعتنا به خبرنگاران را شامل می‌شود به علاوه حضور بسیار کمرنگ او در مقابل اصحاب رسانه برای پاسخگویی، شرایط بسیار عجیبی را برای دموکرات‌ها ایجاد کرده است که معمولاً به سخنوری و خوش‌برخوردی رؤسای جمهور حزب خود نسبت به خبرنگاران افتخار می‌کردند. این دست رفتارهای بایدن می‌تواند ضربه جدی به اعتباری وارد کند که هشت سال سخن درمانی اوباما برای آنها به ارمغان آورده بود.

همه اینها در شرایطی است که بایدن بر خلاف ترامپ، از همان ابتدای به دست گرفتن قدرت، حمایت و تأیید کامل جریان اصلی رسانه‌ای را با خود داشت و علاوه بر حزب دموکرات، حتی بعضی از جمهوری‌خواه‌ها نیز با قطع حمایت خود از ترامپ، عملاً به موافقان خاموش بایدن تبدیل شدند. به علاوه ورود او همزمان با کشف واکسن کرونا بود و او از حداکثر مانور تبلیغاتی واکسیناسیون عمومی نیز برخوردار شد. با این اوضاع به نظر می‌رسد مسئله باد معده بایدن صرفاً یک امضای نمادین بر کارنامه فضاحت‌بار رئیس‌جمهور کنونی امریکاست. بنابراین می‌توان گفت عنوان بایدن گوزو به درستی شایسته کارنامه رئیس‌جمهوری امریکاست.

 

آموزش حکم دونفره

19 نظر

 • بایدنیست اعظم

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۰۹:۴۱

  چرا شلوغش می‌کنید خب؟ اجلاس کاهش بادهای مضر بوده این بدبخت هم گازهای مضرش رو کاهش داده!

  پاسخ

 • خجسته

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۰۹:۴۴

  فردا دلار گرون میشه؟ به این میگن اثر پروانه ای: یک باد کوچک در گلاسکو میتونه منجر به توفانی در ایران بشه😂

  پاسخ

 • ماله کش اکرم

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۰:۰۴

  احتمالا یکی ازش پرسیده منظور شما از گازهای مضر چیه؟
  بایدن هم چند تا مثال عینی زده تا قشنگ براشون روشن بشه.

  پاسخ

  • الهه

   ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۴:۴۹

   این هنوز گاز مضر خودشو نمیتونه کنترل کنه میخواد دنیا رو از گازهای مضر نجات بده؟🤔

   پاسخ

   • ستار

    ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۷:۴۷

    آخ گفتی😂

    پاسخ

 • حسین

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۲:۵۸

  خجالت آوره. هیچ وقت آمریکا رو اینقدر ذلیل و حقیر ندیده بودم.

  پاسخ

  • شازند

   ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۳:۱۷

   چرند نگو دیگه. این چیزا اون طرف عادیه یه واکنش طبیعی بدن. خجالت رو باید از دزدی و اختلاس مسئولان و فقر مردم خودت بکشی نه از یه اتفاق بی اهمیت اون سر دنیا.

   پاسخ

   • محسن

    ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۴:۳۳

    ربطی نداره. جفتش فضاحته

    پاسخ

   • عرفان

    ۱۸/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۱:۵۲

    شما بیا منطق درس بده

    پاسخ

 • حسن کلیدساز

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۳:۱۱

  😂😂😂

  پاسخ

  • کارشناس مسائل قاره آمریکا و حومه

   ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۴:۴۵

   این بدبخت دیگه پیچ و مهره هاش شل شده باید بفرستنش آچارکشی بعدم بذارنش تو موزه تاریخ طبیعی آمریکا. فقط ترجیحا غرفه اش باید عایق بو و صدا باشه😄

   پاسخ

 • قارپوز

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۴:۵۷

  بلند و طولانی بوده!!!
  بیخود نیست میگن دود از کنده بلند میشه.

  پاسخ

 • قنبری

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۷:۴۴

  یه گوز ناقابل که دیگه این حرفا رو نداره اینجا صبح تا شب دارن می ر… به مملکت

  پاسخ

 • ملک الشعرا

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۷:۴۶

  گر بر سر گوز خود امیری مردی
  گر گاز مضر برون ندادی مردی
  مردی نبود گاز جهان کم کردن
  گر گوز نداده جان بدادی مردی

  پاسخ

 • قاسمی

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۷:۴۹

  😂😂😂😂😂

  پاسخ

 • جناب آقای گوزا

  ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۷:۵۱

  گوز به این میگن، جوری که دنیا رو تکون بده.

  پاسخ

 • سهراب

  ۱۸/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۰۱:۴۲

  اقلیم گلاسکو گشت تفسیر
  با گوز بلند بایدن پیر
  کر گشته دو گوش کامیلا جون
  چارلزم میگه قلب من شده خون
  صد رحمتت ای ترامپ بادا
  بایدن برده آبرو با بادا
  این عاقبت ملت یانکیست
  که رییسشان چنین تانکیست

  پاسخ

 • اقتصاددان خاورمیانه

  ۱۸/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۰۱:۵۵

  اینجاست که میگن اقتصاد کشور به چس بنده به گوز پیوند

  پاسخ

 • ایرانی

  ۱۸/۰۸/۱۴۰۰ در ساعت ۱۲:۲۸

  مسئولان ما هر ثانیه می ری…..د به مملکت و روی من و شما . این بایدن که مردتره می گوزه به انگلستان

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

هفده − یک =