مافیانقش ناتو در بازی مافیا : همه قابلیت‌ها و محدودیت‌های ناتو

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۹:۰۱به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/04/the-dark-flaneur-1200x450-131896077696248184.jpg

نقش ناتو در بازی مافیا همانند نقش تک تیرانداز و تکاور از جمله آن دسته نقش‌های حساسی است که استفاده از آن به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد؛ چراکه استفاده کم‌دقت از آن، موجب ضرر به تیم مافیا می‌شود و در مجموع یک نقش ریسکی به شمار می‌آید. در ادامه سلسله مقالات بازیکوش با عنوان...

نقش ناتو در بازی مافیا همانند نقش تک تیرانداز و تکاور از جمله آن دسته نقش‌های حساسی است که استفاده از آن به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد؛ چراکه استفاده کم‌دقت از آن، موجب ضرر به تیم مافیا می‌شود و در مجموع یک نقش ریسکی به شمار می‌آید. در ادامه سلسله مقالات بازیکوش با عنوان آشنایی با نقش های بازی مافیا، این بار با ناتو به عنوان یک نقش مافیایی آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 

نقش ناتو در بازی مافیا

ناتو سابقاً یکی از دانشمندان شهر بوده که توسط گادفادر دیوانه شده و به گروه مافیا پیوسته است! او یک فرد نابغه است که می‌تواند نقش شهروندان را حدس بزند. با این حال در استفاده از این قابلیت، محدودیت های خاصی هم دارد که ممکن است به ضرر مافیا تمام شود. در واقع ناتو به عنوان یکی از اعضای مافیا، یک بار در طول بازی می‌تواند نقش یکی از شهروندهای نقش‌دار بازی را حدس بزند. در صورتی که حدسش درست باشد، آن نقش در هر صورتی، حتی نجات توسط دکتر از بازی خارج می‌شود و در صورت حدس اشتباه، قابلیت ناتو و تیر آن شب مافیا می‌سوزد. نکته مهم اینکه شبی که ناتو می‌خواهد از قابلیت خود استفداه کند، تیم مافیا دیگر نمی‌تواند تیری شلیک کند.

 

قابلیت های ناتو

  • حدس زدن یکی از نقش‌دارهای تیم شهروند و اخراج او در صورت حدس درست (فقط یک بار)
  • غیرفعال کردن نقش‌های دکتر و تکاور در شب اعلام ناتویی

محدودیت های ناتو در بازی مافیا

  • غیرفعال شدن تیر گادفادر در شب ناتویی کردن ناتو

 

سایر جزئیات درباره ناتو

  • زمانی که تیم مافیا درخواست ناتویی می‌کنند، توسط گرداننده اعلام می‌شود و در آن شب، دکتر و تکاور بیدار نمی‌شوند. به این مثال دقت کنید. در فاز روز دکتر در نوبت صحبت خودش می‌گوید: «من برای شهر خیلی مهم هستم و شهر بدون من فلج می‌شود». در اینجا ناتو می‌تواند از این بازیکن گرای پزشک بودن بگیرد. در فاز شب به راوی اعلام ناتویی می‌کند و آن بازیکن را حدس می‌زند یا اصطلاحاً با نقش دکتر، ناتویی می‌کند. در شب ناتویی، دکتر خودش بیدار نمی‌شود تا احیاناً خودش را نجات دهد و بنابراین در نتیجه در فاز روز دکتر بازی به هر نحوی از بازی خارج می‌شود.
  • نقش تکاور که با شات گادفادر اجازه تیر اندازی به مافیا رو داره ، در شب ناتویی بیدار نمیشه. بنابراین ، اگر ناتویی درست باشه از بازی خارج میشه.
  • ناتو هم مانند رئیس مافیا با نقش گروگانگیر بیدار نمی‌شود؛ ولی گروگانگیر را می‌شناسد. این نقش می‌تواند قابلیت یک شهروند نقش دار را برای یک شب از او بگیرد. پس در نتیجه نقش ناتو و گروگانگیر با هم چشم باز نمی‌کنند تا سناریو به هم نریزد.
  • ترتیب بیدار شدن نقش ناتو، در زمان بیدار شدن تیم مافیاست که به جای تیر گادفادر، ناتو به گرداننده اعلام آمادگی می‌کند.

تفاوت بین ناتویی و تیر مافیا چیست؟

ممکن است این پرسش مطرح شود که چرا تیم مافیا باید از نقش ناتو استفاده کند، وقتی می‌تواند به راحتی در شب شلیک کند و یک شهروند را بیرون بیندازد؟

پاسخ: باید توجه داشته باشیم که اگر تیم مافیا شلیک شب را انجام دهد این احتمال هست که دکتر، آن بازیکن را نجات دهد؛ یا این که احتمال دارد تیم مافیا شلیک شب خود را به تکاور بزند و تکاور نیز حق تیراندازی پیدا کند (ازآنجاکه تعداد بازیکنان سناریوی شبکه سلامت ده نفر است، این احتمالات بالاتر هم می‌رود). اگر نقش ناتو از قابلیت خود استفاده کرد و حدسش درست باشد، بازیکن ناتویی شده تحت هر شرایطی از بازی خارج می‌شود و دکتر و تکاور، آن شب از بازی خارج می‌شود. بنابراین نقش ناتو زمانی که از حدس خود مطمئن است باید از قابلیت خود استفاده کند.

 

بیشتر بخوانید:
آشنایی با همه نقش‌های بازی مافیا در سناریوهای مختلف: ۷۰ نقش اصلی و فرعی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

18 − 16 =