مافیانقش تکاور در بازی مافیا : صفر تا صد درباره رنجر شهروندان

۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۱۶:۰۱به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2022/04/561faa03bd86ef16008c201b.jpg

نقش تکاور در بازی مافیا نیز از جمله نقش‌هایی است که همانند تفنگدار از فصل دهم به سناریوی شبکه سلامت افزوده شد. این نقش شباهت زیادی به نقش تک تیرانداز یا همان اسنایپر دارد ولی تفاوت ریز او با این نقش موجب اثرگذاری متفاوت آن در بازی می‌شود. در ادامه سلسله مقالات آموزش نقش‌های بازی...

نقش تکاور در بازی مافیا نیز از جمله نقش‌هایی است که همانند تفنگدار از فصل دهم به سناریوی شبکه سلامت افزوده شد. این نقش شباهت زیادی به نقش تک تیرانداز یا همان اسنایپر دارد ولی تفاوت ریز او با این نقش موجب اثرگذاری متفاوت آن در بازی می‌شود. در ادامه سلسله مقالات آموزش نقش‌های بازی مافیا در این مقاله به معرفی نقش تکاور می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

نقش تکاور در بازی مافیا

تکاور از جمله نقش هایی است که چنانچه تعداد بازیکنان بازی مافیا بیشتر از بیست نفر باشد، می‌تواند همزمان با حرفه‌ای در تیم شهروندان مورد استفاده قرار گیرد. تکاور یک تیر دارد و زمانی می‌تواند از آن استفاده کند که مورد هدف تیر مافیا قرار گیرد. اگر تکاور در شب تیر بخورد و نخواهد تیرش را شلیک کند، در صورت نجات نیافتن توسط دکتر از بازی خارج می‌شود. اگر تیرش را شلیک کند و مافیا بزند، آن مافیا می‌میرد و اگر شهروند را بزند، در هر صورت (حتی در صورت نجات توسط دکتر) خودش از بازی خارج می‌شود.

 

قابلیت های نقش تکاور در مافیا

  • حق تیراندازی در شبی که مورد حمله مافیا قرار می‌گیرد
  • سایر قابلیت‌های شهروندی

 

محدودیت‌های تکاور

  • مؤثر نبودن تیر روی پدرخوانده: اگر تکاور، رئیس مافیا را بزند، کسی از بازی خارج نمی‌شود
  • خروج از بازی در صورت تیر زدن اشتباهی به شهروندان
  • عدم انتخاب زمان استفاده از تیر: برخلاف حرفه‌ای، تکاور نمی‌تواند خودش تصمیم بگیرد در چه شبی تیر بزند

 

سایر جزئیات نقش تکاور

  • یکی از توصیه‌ها به دارنده نقش تک‌تیرانداز درباره زمان استفاده از تیر است و اینکه باید حتما مطمئن شود؛ اما تکاور نمی‌تواند چنین برنامه‌ای داشته باشد. چون مافیا زمان استفاده آن را تعیین می‌کند. بنابراین مافیا معمولاً در همان شب‌های اول که سردرگمی وجود دارد، این وظیفه را به تکاور محول می‌کند تا بتواند از تیر اشتباهی او برای اخراجش استفاده کند.
  • این مسئله، مسئولیت نقش تکاور را دوچندان میکند و باید از همان شب اول به دقت به جست‌وجو بپردازد تا دست‌کم یک مافیا را شناسایی کند.
  • ترتیب بیدار شدن نقش تکاور، پس از تفنگدار و پیش از دندانپزشک است.
  • نقش تکاور در فصل دهم مافیای شبکه سلامت به سناریو افزوده شده است.

 

بیشتر بخوانید:
آشنایی با همه نقش های بازی مافیا در سناریوهای مختلف: ۷۰ نقش اصلی و فرعی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

2 × پنج =