مافیانقش صبا در بازی مافیا : همه قابلیت‌ها و محدودیت های صبا

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۱۹:۰۱به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2022/04/Saba.jpg

نقش صبا در بازی مافیا شباهت زیادی به نقش دزد دارد؛ با این تفاوت که صبا برای شهروندان بازی می کند. این تفاوت فقط یک تفاوت صوری نیست بلکه صبا باید هوشیارتر از دزد باشد چراکه در مجموع از هویت بازیکنان دیگر ناآگاه است و باید تلاش کند تا حد ممکن بهترین نقش را برای...

نقش صبا در بازی مافیا شباهت زیادی به نقش دزد دارد؛ با این تفاوت که صبا برای شهروندان بازی می کند. این تفاوت فقط یک تفاوت صوری نیست بلکه صبا باید هوشیارتر از دزد باشد چراکه در مجموع از هویت بازیکنان دیگر ناآگاه است و باید تلاش کند تا حد ممکن بهترین نقش را برای دزدی انتخاب کند. گفتنی است که این نقش مخصوص سناریوی شب مافیا است و در سناریوهای دیگر وجود ندارد. در مقاله جدید بازیکوش از سلسله مقالات نقش های بازی مافیا با جزئیات بیشتر درباره نقش صبا در مافیا آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 

نقش صبا در بازی مافیا

نحوه استفاده صبا از نقش خود در طول بازی به این صورت است که شب با اعلام گرداننده، از خواب بیدار می‌شود، نقش یکی از بازیکنان را به دلخواه خود از گرداننده استعلام می‌کند.

گرداننده نقش را به او اعلام می‌کند و تا فردا شب همان موقع، نقش از آنِ صبا می‌شود. ضمن آنکه بازیکنی که دارای آن نقش بوده است نیز مطلع می‌شود که نمی‌تواند از نقش خود در ۲۴ ساعت آینده استفاده کند.

قابلیت های صبا در بازی مافیا

  • دزدی نقش یکی از بازیکنان به مدت ۲۴ ساعت (۲ بار)
  • قدرت استفاده از آن نقش در همان شبانه روز
  • مطلع شدن از نقش بازیکنی که نقش را از او دزدیده است که نوعی قابلیت کارآگاهی است

محدودیت‌های نقش صبا در مافیا

  • الزام به استفاده نقش در شب دزدی: صبا نمی‌تواند از انجام نقشی که دزدیده است، سرپیچی کند

 

سایر جزئیات نقش صبا

۱. ترتیب بیدار شدن نقش صبا با توجه به اینکه حتماً باید در ۲۴ ساعت آینده از نقش دزدیده شده استفاده کند، جزو آخرین موارد است.
۲. چنانچه صبا نقش دزد را بدزدد، می‌تواند یک شب اضافه از قابلیت خود استفاده کند؛ چراکه نقش دزد نیز مشابه نقش صبا، مربوط به دزدی نقش است و بنابراین نقش صبا را مضاعف می‌کند.
۳. اگر صبا نقش رئیس مافیا را بدزدد، اجازه ندارد همراه با مافیا از خواب بیدار شود و صرفاً در آن شب، استعلام پدرخوانده اصلی، مثبت می‌شود.
۴. چنانچه صبا نقش سندیکا را بدزدد، نمی‌تواند از نقش های جاسوس، کارآگاه، جانی و دکتر مطلع شود، بلکه صرفاً قابلیت کشته نشدن او در مقابل تیر مافیا را تصاحب می‌کند. چراکه در غیر این صورت، از قالب شهروند ناآگاه خارج می‌شود.
۵. همانطور که گفته شد، نقش صبا مربوط به سناریوی شب مافیا است و در سناریوهای دیگر استفاده نمی‌شود. بنابراین بهتر است در بازی‌های با جمعیت بیش از ۱۵ نفر مورد استفاده قرار گیرد.

 

بیشتر بخوانید:
آشنایی با همه نقش های بازی مافیا در سناریوهای مختلف: ۷۰ نقش اصلی و فرعی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

3 × سه =