اعیادبزرگسالانتیمیخارجیداخل خانهشادکودکانبازی قلیارد (Money ball challenge)

۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۲۳:۱۰به قلم بازیکوش2
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/01/قلیارد.jpg

بازی‌درمانی فقط برای کودکان نیست. همه ما با بازی حالمان خوب می‌شود. اگر بازی‌هایی انتخاب کنیم که همه جمع با هر سن و سلیقه‌ای بتوانند در آن شرکت کنند و از آن لذت ببرند، معجزات بازی‌درمانی حتی برای بزرگسالان را خواهیم دید. قلیارد یکی از همین بازی‌هاست. این بازی را در زبان انگلیسی با عنوان...

بازی‌درمانی فقط برای کودکان نیست. همه ما با بازی حالمان خوب می‌شود. اگر بازی‌هایی انتخاب کنیم که همه جمع با هر سن و سلیقه‌ای بتوانند در آن شرکت کنند و از آن لذت ببرند، معجزات بازی‌درمانی حتی برای بزرگسالان را خواهیم دید. قلیارد یکی از همین بازی‌هاست. این بازی را در زبان انگلیسی با عنوان Money ball challenge (چالش پول و توپ) می‌شناسند؛ چراکه معمولاً سرِ پول انجام می‌شود. ولی الزامی برای استفاده از پول نیست و با امتیازبندی نیز می‌توان آن را با همان لذت انجام داد.

ملزومات

 • لیوان‌های کوچک و بزرگ
 • میز برای قل دادن توپ‌ها
 • توپ‌های کوچک  به تعداد لیوان‌ها (توپ پینگ ‌پونگ)

دستورالعمل

لیوان‌ها را در عرض میز بچسبانید؛ به گونه‌ای که لبه لیوا‌ن‌ها همسطح میز باشد. بسته به اندازه هر لیوان، امتیاز خاصی را برای هر لیوان در نظر بگیرید. یعنی برای لیوان‌های کوچک‌تر امتیاز بیشتر و برای لیوان‌های دهانه‌گشادتر امتیاز کمتری قرار دهید. جذابیت بازی به این است که یک تک لیوان یا تک بطری بسیار کوچک، که دهانه آن فقط چند میلی‌متر بزرگ‌تر از قطر توپ پینگ پنگ باشد را نیز دقیقاً در وسط میز بچسبانید و امتیازی بسیار بیشتر (معمولاً ده برابر لیوان بزرگ‌تر) به آن اختصاص دهید.

 

حالا طرف دیگر میز بایستید و و توپ‌ها را به سمت لیوان‌ها قل دهید. به ازای هر توپی که داخل لیوان‌ها بیفتد، امتیاز روی لیوان را دریافت می‌کنید.

با کلیک بر روی اینجا، بازی قلیارد (Money ball challenge) را در صفحه اینستاگرام بازیکوش نیز ببینید.

مطالب مرتبط:

بولینگ روی چمن

2 نظر

  • بازیکوش

   ۱۰/۰۳/۱۴۰۰ در ساعت ۰۸:۱۳

   سلام دوست عزیز.

   درباره این مسئله، در بخش تماس با ما، از طریق پیام یا ایمیل سوال خود را پیگیری بفرمایید یا با شماره تلفن‌های مجموعه بازیکوش تماس بگیرید.

   با آرزوی شادترین لحظه ها.

   پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

18 − یازده =