https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2020/04/say-that-song-name-e1588239096954.jpg

بازی دورهمی «اسم آهنگ رو بگو» یه بازی برای علاقه‌مندهای شعر و موسیقیه. یه آهنگ رو بخونید، و ببینید کدوم تیم می‌تونه اسم آهنگ و خواننده‌اش رو زودتر حدس بزنه؛ یه بازی سرعتی و بامزه. کسانی که موسیقی‌ رو دوست دارن، عاشق این بازی می‌شن. حتی بچه‌های خردسال و نوجوون هم می‌تونن توی این بازی شرکت کنن.

بازی‌های موسیقی یا موزیک بازی‌ها دسته بزرگی از بازی‌های دورهمی را تشکیل می‌دهند که از بازی های خوانندگی تا بازی های حدس آهنگ را در بر می گیرند. این بازی ها علاوه بر آنکه بسیار جذاب و سرگرم‌کننده‌اند در محک زدن و افزایش مهارت‌ها و توانایی‌های موسیقایی بازیکن نیز نقش دارند. بازی موسیقی اسم آهنگ رو بگو نیز جزو موزیک بازی‌های شاد و جذابی است که تأثیر بسزایی در تقویت حافظه و گوش موسیقایی بازیکنان دارد. معمولاً کسانی که در این دست بازی‌ها برنده می‌شوند، حافظه موسیقی بسیار خوبی دارند و این بازی در حکم یک استعدادیابی برای آنها عمل می‌کند. گفتنی است که موزیک بازی با بازی موزیکال یا بازی های آهنگین تفاوت دارند و موزیک، موضوع بازی را تشکیل می‌دهد، نه اینکه صرفاً فضای موسیقایی به بازی بدهد. با ما همراه باشید تا بیشتر با این بازی آشنا شویم.

 

بازی موسیقی اسم آهنگ رو بگو با تیلور سوییفت

ملزومات

 1. یک دستگاه پخش موسیقی (گوشی، لب‌تاب، سی‌دی پلیر یا…) با آهنگ‌های مختلف
 2. یک فهرست از اسم آهنگ‌ها و خواننده‌شان. می‌توانید آهنگ‌ها را متناسب با تِم مهمانی‌تان انتخاب کنید

دستورالعمل

برای شروع بازی دورهمی «اسم آهنگ رو بگو» افراد باید به دو گروه تقسیم شوند. هر دو تیم باید تا آخر بازی، روبه‌روی همدیگر بایستند. اولین آهنگ از فهرست را پخش کنید. وقتی آهنگ را پخش می‌کنید، تیم‌ها تلاش می‌کنند تا اولین نفری باشند که اسم آهنگ و خواننده‌اش را فریاد بزنند. هر تیمی که اول حدس بزند، امتیاز آن آهنگ را به دست می‌آورد.

اگر یک تیم بتواند اسم آهنگ را بگوید و تیم دیگر اسم خواننده را، امتیاز بین دو تیم تقسیم می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای تشخیص نفر اولی که آهنگ را حدس می‌زند، یک دستیار هم داشته باشید تا برای مواقعی که دعوا بالا می‌گیرد یک نظر دوم هم داشته باشید.

 

 

بازی دورهمی «اسم آهنگ رو بگو»say that song name
بازی موسیقی

 

بازی را تا وقتی ادامه دهید که آهنگ‌های فهرست پخش موسیقی تمام شود. امتیازها را در طول بازی، جایی یادداشت کنید. ما معمولاً یک امتیاز برای اسم آهنگ و دو امتیاز برای اسم خواننده در نظر می‌گیریم. تیمی که انتهای بازی بیشترین امتیاز را به دست آورده باشد، برنده است.

این بازی را می‌توانید با زنگ هم انجام دهید. هر تیمی که اول زنگ را به صدا درآورد، آهنگ را حدس می‌زند و اگر اشتباه بگوید، یک فرصت به تیم رقیب داده می‌شود. در این روش، هر تیم فقط یک‌بار فرصت حدس زدن دارد.

 

فهرست پیشنهادی

 1. آفتاب مهربانی، محمد اصفهانی
 2. دلشدگان، محمدرضا شجریان
 3. ژینا، شادمهر عقیلی
 4. مستان سلامت می‌کنند، حسام الدین سراج
 5. زیر آسمان شهر، امیر تاجیک
 6. کاروان شهید، شهرام ناظری
 7. ازت متشکرم، مازیار فلاحی
 8. هوای گریه، همایون شجریان
 9. آخه دل من، محسن یگانه
 10. ایران جوان، سالار عقیلی
 11. هواتو کردم، محمد علیزاده
 12. نیلوفرانه، علیرضا افتخاری
 13. قرص قمر، بهنام بانی
 14. شبانگاهان، عبدالحسین مختاباد
 15. زخم زبون (سنتوری)، محسن چاوشی

برای مشاهده بازی موسیقی «اسم آهنگ رو بگو» در صفحه اینستاگرام بازیکوش ، اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده بازی دورهمی بعدی، اینجا را کلیک کنید.

یک نظر

 • مریم

  ۰۴/۰۲/۱۴۰۰ در ساعت ۱۲:۱۴

  چقدر تیلور خوبه 🥲🥺

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

3 × چهار =