اعیادبزرگسالانتیمیحدس زدنخارجیداخل خانهدورهمیشادنقش‌آفرینیبازی کنفرانس مطبوعاتی: همراه با لیست سوالات

۱۳۹۹-۰۲-۱۲ ۲۲:۰۲به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2020/05/Microphones1-scaled-5.jpg

بازی دورهمی کنفرانس مطبوعاتی شبیه‌سازی یه کنفرانس مطبوعاتی واقعیه! یه نفر با کلی سؤال طرفه و جلوی یه جمعیت بزرگ سؤال‌پرسنده باید تمرکز، اعتماد به نفس و اطلاعات عمومی‌اش رو به نمایش بذاره. این بازی تخیل بازیکن‌ها رو به کار می‌اندازه و خلاقیتشون برای پرسیدن سؤالات غیرمستقیم رو هم بالا می‌بره. ضمن اینکه با قرار دادن پاسخ‌دهنده در مقام یه شخص ثالثِ فرضی، قدرت همدلی و درکِ دیگری رو براش افزایش میده و لحظاتی شخص رو از پنجره همیشگی ذهنی‌اش بیرون میاره.

احتمالا زیاد دیدید که سخنگوی یک دولت، سرمربی یک تیم یا کارگردان یک فیلم، مقابل ده‌ها خبرنگار قرار می‌گیرد و باید در مقابل چشم‌های کنجکاو آنها، به سؤالات سختشان پاسخ دهد. هم کار جذابی است و هم اگر آمادگی‌اش وجود نداشته باشد، کار خیلی سختی است. بازی دورهمی کنفرانس مطبوعاتی شبیه‌سازی یک کنفرانس مطبوعاتی واقعی است! یک نفر با کلی سؤال مواجه می‌شود و مقابل یک جمعیت بزرگ سؤال‌پرسنده باید تمرکز، اعتماد به نفس و اطلاعات عمومی‌اش را به نمایش بذارد. این بازی تخیل بازیکن‌ها را به کار می‌اندازد و خلاقیتشان برای پرسیدن سؤالات غیرمستقیم را هم بالا می‌برد. ضمن اینکه با قرار دادن پاسخ‌دهنده در مقام یک شخص ثالثِ فرضی، قدرت همدلی و درکِ دیگری را برایش افزایش می‌دهده و لحظاتی شخص را از پنجره همیشگی ذهنی‌اش بیرون می‌آورد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ملزومات

در این بازی نیاز به وسیله خاصی ندارید.

دستورالعمل

یک نفر از مهمان‌ها از اتاق بیرون فرستاده می‌شود و بقیه افرادی که در اتاق مانده‌اند، روی یک شخص خاص معروف یا یک دوست مشترک، توافق می‌کنند و فرض می‌کنند کسی که بیرون از اتاق است، قرار است آن شخصیت باشد. بعد از اینکه همه به توافق رسیدن، بازیکنی که بیرون رفته وارد اتاق می‌شود و افراد شروع می‌کنند با پرسیدن سؤالات غیرمستقیم، به او برسانند که چه شخصیتی است. بازیکن هم باید انقدر حدس بزند تا به جواب درست برسد. دقت کنید؛ باید مطمئن باشید که همه آن شخص معروف یا دوست مشترک را بشناسند. همچنین باید سؤالات طوری انتخاب شود که نه خیلی پرت و بی‌ربط باشند و نه جوری مرتبط باشند که بازیکن را سریع به جواب برساند.

بازی دورهمی کنفرانس مطبوعاتی

بازی در حالت جدی‌تر می‌تواند محدودیت زمانی و تعداد پاسخ داشته باشد. مثلاً ظرف دو دقیقه و با پنج  حدس. در حالت غیرجدی‌تر و غیررقابتی‌تر، بازی می‌تواند بعد از حدس درست هم ادامه پیدا کند و بازیکن، همچنان در مقام اون شخص معروف، به سؤالات بعدی مهمان‌ها پاسخ دهد؛ پاسخ جدی یا شوخی به سؤالات جدی و شوخی.

یک مثال

بیاید با این مثال شروع کنیم:

  1. شما رکوردهای زیادی را جابجا کردید؛ خودتان دلیلش را چه می‌دانید؟
  2. از واکنشی که به آخرین پستتان نشان داده شد، چه حسی به شما دست داد؟
  3. شما بیشتر از طرفدارها انرژی می‌گیرید یا طرفدارانتان از شما؟
  4. دست گذاشتن روی حساسیت‌های جامعه برای شما لذتبخش، بی‌اهمیت یا رسالت است؟
  5. زمانی می‌خواستید فوتبالیست شوید. هنوز هم به فوتبالیست شدن فکر می‌کنید؟
  6. بعضی‌ها معتقدن کارهای شما ناشی از بی‌توجهی‌هایی است که در ایران به شما شده و صرفاً جنبه واکنشی دارد؛ نظر خودتان چیست؟
  7. چی شد که این اسم عجیب را برای خودتان انتخاب کردید؟

شما مهمون بیرون‌رفتۀ ما؛ حدس می‌زنید چه کسی باشید؟ توی کامنت برامون بنویسید…

 

برای مشاهده « بازی دورهمی کنفرانس مطبوعاتی » در صفحه اینستاگرام ما، اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده بازی دورهمی بعدی، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

16 − 14 =