https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2020/04/doo.jpg

در بازی دورهمی سلفژ تیم‌ها باید با هم رقابت کنند و تلاش کنند یک آهنگ را که صرفاً با استفاده از کلمه «دووددوودو» خوانده می‌شود، حدس بزنند. راحت به نظر می‌رسد، ولی واقعاً چالشی و معمولاً خنده‌دار است.

بازی سلفژ که بازی دووودودودودو هم گفته میشه، یه بازی موسیقی عالی برای تقویت هوش و حافظه موسیقایی شماست. اگر دوست دارید هم بازی کنید و بخندید، هم گوش موسیقایی بهتری پیدا کنید، حتما این بازی رو توی جمع‌های خانوادگی‌تون امتحان کنید.

برای بازی سلفژ چی لازم داریم؟

 •  کاغذ یا کارت که اسم آهنگ‌های معروف روی آن نوشته شده باشد
 • زمان‌سنج

دستورالعمل بازی سلفژ

در بازی سلفژ قبل از هر چیز افراد باید به دو گروه تقسیم شوند. در هر دور فقط یک تیم بازی و تیم دیگر، تماشا می‌کند. برای شروع بازی دورهمی سلفژ، تیم الف باید یک نفر را به عنوان خواننده‌ انتخاب کند. همه آنها باید کنار کاسه‌ای بایستند که پر از کاغذهای اسم آهنگ‌هاست. وقتی می‌گویید: «شروع»، بازیکن تیم الف، به اسم آهنگ اول نگاه می‌کند و تلاش می‌کند تا فقط با استفاده از کلمۀ «دو»، آهنگ را طوری بخواند که هم‌تیمی‌هایش اسم آهنگ را حدس بزنند. بازیکن غیر از خواندن کلمه «دو»، هیچ کار دیگری نباید انجام دهد.

 

 

بازی دورهمی سلفژ

اگر بازیکن اصلاً آن آهنگ را نشناسد یا بلد نباشد، می‌تواند کاغذ بعد را بردارد و سراغ آهنگ بعدی برود. مطمئن شوید که آهنگ قبلی را دوباره در کاسه گذاشتید و به هیچ‌کس اسم آهنگ را نگویید. بقیه بازیکنان تیم الف می‌توانند هر چقدر می‌خواهند حدس بزنند تا به آهنگ درست برسند. هر کس آهنگ را درست حدس بزند، خواننده جدید تیم می‌شود. تیم الف، این کار را به مدت پنج دقیقه (یا هر مدت دلخواه که بین دو تیم توافق شده باشد) انجام می‌دهد و برای هر حدس درست، یک امتیاز می‌گیرد. وقتی زمان تمام می‌شود، تیم الف و ب جایشان را عوض می‌کنند.

فهرست آهنگ‌های پیشنهادی

 1. پدرخوانده
 2. پلنگ صورتی
 3. جیمبو
 4. پت و مت
 5. لب کارون
 6. باخانمان (پرین)
 7. آنشرلی با موهای قرمز
 8. هاج زنبور عسل
 9. خونه مادربزرگه
 10. قصه‌های مجید
 11. پدرسالار
 12. مدرسه موش‌ها

 

بازی سلفژ چه مهارت‌هایی رو تقویت می‌کنه؟

 1. گوش موسیقایی و قدرت تشخیص و تطبیق موسیقی
 2. حافظه موسیقایی
 3. روابط اجتماعی
 4. اعتماد به نفس و جسارت
 5. سرعت عمل

 

 

برای مشاهده بازی سلفژ در صفحه اینستاگرام ما، اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده بازی دورهمی بعدی، اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

چهارده + 8 =