بزرگسالانچند نفرهدورهمیکارتیآموزش بازی پاسور بلوف : قوانین و دستورالعمل + فیلم آموزشی

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۶به قلم بازیکوش3
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/04/بازیبیدل.jpg

بازی بلوف یکی از بازی‌های تفریحی پاسور است که می‌توانید در جمع‌های پرتعداد دوستانه و خانوادگی استفاده کنید. مزیت بسیار مهم این بازی انعطاف در تعداد بازیکنهاست؛ چراکه بسیاری از بازی‌های محبوب ورق فقط با تعداد نفرات خاصی قابل انجامه و انعطاف‌پذیر نیستند؛ اما برای پاسور بلوف دیگر نگران نیستید که تعداد مهمان‌های شما چند...

بازی بلوف یکی از بازی‌های تفریحی پاسور است که می‌توانید در جمع‌های پرتعداد دوستانه و خانوادگی استفاده کنید. مزیت بسیار مهم این بازی انعطاف در تعداد بازیکنهاست؛ چراکه بسیاری از بازی‌های محبوب ورق فقط با تعداد نفرات خاصی قابل انجامه و انعطاف‌پذیر نیستند؛ اما برای پاسور بلوف دیگر نگران نیستید که تعداد مهمان‌های شما چند نفر است. در پایان این بازی بازیکنی که بتواند زودتر از دیگران کارت خود را تمام کند پیروز میدان خواهد بود. در ادامه با آموزش بازی پاسور بلوف به اضافه فیلم آموزشی بازی با ما همراه باشید.

 

فیلم آموزش بازی پاسور بلوف

 

مشخصات بازی

رده سنی: + ۸

تعداد نفرات: ۲ تا ده نفر (هر چقدر نفرات بیشتر باشد، بازی جذاب‌تر می‌شود).

زمان: ۱۰ الی ۳۰ دقیقه

درصد توزیع شانس: ۷۰ درصد

دستور آموزش بازی بلوف

پیش از هر چیز لازم است بدانید که برای انجام بازی بلوف به دو دست ورق نیاز داریم.

در بازی بلوف همه کارت‌ها باید بصورت یکسان بین بازیکنان پخش شود. شروع‌کننده بازی باید تعدادی کارت را به دلخواه خود در وسط زمین قرار دهد.

آموزش بازی حکم دو نفره سرس نرس بلوف پاسور بلوف آموزش بازی پاسور بلوف
آموزش بازی حکم دو نفره

حالا بازیکنان می‌توانند هر تعداد کارتی را که می خواهند بر روی زمین قرار دهند، اما نکته مهم بازی پاسور بلوف این است که هر بازیکن می‌تواند درباره اینکه چه کارتهایی را روی زمین قرار داده به بازیکنان دیگر دروغ بگوید.

در این زمان بازیکنان دیگر می‌توانند بگویند که او بلوف زده است. اگر فرد واقعاً بلوف زده باشد و بازیکن درست گفته باشد، بازیکنی که بلوف زده است باید همه کارت های روی زمین را بردارد اما در صورتی که بلوف نزده باشد و فرد در این مورد اعتراض کند، همه کارت ها روی زمین نصیب او می شود. اگر کسی در این مورد اعتراض نکند، بازیکن بعدی با همان خال یک کارت یا چند کارت را به انتخاب خود بر روی زمین قرار می دهد.

اگر یکی از بازیکنان اعلام کند که کارت هم خال در دست خود ندارد، نوبت به نفر بعدی می‌رسد.

قوانین بازی بلوف

۱. اگر یکی از بازیکنان کارتی را روی زمین قرار دهد و یک نفر از بازیکنان دیگر بخواهد بلوف را بگیرد، باید پیش از اینکه نفر بعدی پاس کند یا کارتی بر روی زمین قرار دهد اقدام کند.

۲. جهت انجام این بازی خلاف گردش عقربه‌های ساعت است.

۳. اگر حدس می‌زنید یک نفر درباره کارت های خود بلوف زده و دروغ گفته است، سریع می‌گویید بلوف زده‌ای و ورق‌هایی را که در وسط بازی قرار داده است چک می‌کنید. اگر واقعاً دروغ گفته باشد باید همه کارت‌هایی را که تا کنون جمع شده و در وسط قرار گرفته به عنوان جریمه بردارد. اگر حدس شما درباره کارت‌ها اشتباه باشد، باید همه کارت‌ها را به عنوان بردارید.

۴. لازم به ذکر است که خال آس در بازی بلوف شامل تمام اعداد ۱ تا ۱۰، شاه، سرباز و بیبی از هر خال می باشد. بنابراین اگر به طور مثال بازیکنی ۴ کارت ۱۰ و ۲ کارت آس در دست داشته باشد می تواند ۶ کارت را با عنوان ۶ تا ۱۰ لو بر روی زمین بگذارد.

برنده بازی

در پایان کسی پیروز این میدان است که توانسته باشد زودتر از دیگر بازیکنان کارت هایش را تمام کند و بازیکنی که بیشترین تعداد کارت را در اختیار دارد، بازنده بازی است و با توافق و تمایل سایر بازیکنان دیگر می تواند مجازات شود.

اگر به انجام بازی های گروهی علاقه مند هستید، می توانید این بازی جذاب را نیز امتحان کنید. همراهان عزیز بازیزا شما می توانید تجربیات خود را در مورد بازی های گروهی با ما و دیگر کاربران بازیزا به اشتراک بگذارید.

سوالات متدوال

آیا تعداد بازیکنان می‌تواند بیشتر از ده نفر باشد؟ 

بله، ولی به کارت‌های بیشتری نیاز است (بیش از دو دست) و احتمالاً جذابیت بازی کاهش می‌یابد. 

بازی بلوف چگونه شروع می‌شود؟

هر کدام از بازیکنان هر تعداد کارتی را که می‌خواهند روی زمین قرار می‌دهند و می‌توانند درباره نوع خال‌هایی که بازی کرده‌اند دروغ بگویند.

برنده بازی بلوف کیست؟

در پابان کسی که بتواند سریع‌تر از دیگران کارت های خود را تمام کند، برنده بازی است.

بیشتر بخوانید:
پرطرفدارترین بازی‌های پاسور: معرفی و آموزش ۱۵ بازی جذاب‌ ورق

3 نظر

 • رامین

  ۳۰/۰۷/۱۴۰۰ در ساعت ۱۱:۰۱

  فیلم آموزشی بلوف خیلی خوب بود. اگه میشه برای بقیه بازی های ورق هم از این ویدیوها بسازید.

  پاسخ

  • بازیکوش

   ۳۰/۰۷/۱۴۰۰ در ساعت ۱۸:۲۴

   سلام بر شما رامین عزیز.
   این ویدیو ساخته گروه خیلی خوب بازی رومیزی هست و برای سایر بازی‌های ورق هم ویدیوهای دیگه ای تهیه کردند.
   در آپارات می‌تونید این آموزش‌ها رو دنبال کنید.
   با آرزوی شادترین‌ها.

   پاسخ

 • سعید

  ۰۴/۰۱/۱۴۰۲ در ساعت ۰۹:۲۴

  سلام اصل پاسور بلوف ایرانیه یا خارجی؟ ممنون میشم بگید برای کدوم کشوره

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

16 − 11 =