کارتیبازی های دو نفره پاسور : آموزش جذابترین بازی های ۲ نفره ورق

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۳:۰۱به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/04/Untitled-1-1.jpg

بازی‌های دو نفره پاسور در بین بازی‌های پاسور رایج در ایران، بسیار اندک هستند. در واقع بیشتر بازی های پاسور در ایران، یا چهار نفره و تیمی هستند؛ مانند حکم و شلم و یا چند نفرۀ دسته جمعی و خانوادگی مانند هفت خبیث و بی بی سلام. با این حال می توان به بعضی بازی...

بازی‌های دو نفره پاسور در بین بازی‌های پاسور رایج در ایران، بسیار اندک هستند. در واقع بیشتر بازی های پاسور در ایران، یا چهار نفره و تیمی هستند؛ مانند حکم و شلم و یا چند نفرۀ دسته جمعی و خانوادگی مانند هفت خبیث و بی بی سلام. با این حال می توان به بعضی بازی های دو نفره پاسور نیز اشاره کرد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. همچنین در بین بازی‌های پاسور غیررایج در جامعه فارسی زبان بازی‌های دونفره بسیاری یافت می‌شود که می‌توان امیدوار بود رفته رفته پایشان به جامعه ایرانی نیز باز شود. در ادامه، در دو بخش مختلف ایرانی و غربی به معرفی بازی های دو نفری ورق یا همان پاسور خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی های دونفره پاسور در ایران

چنانچه که گفته شد، غالب بازی‌های ایرانی پاسور، تیمی و یا چند نفره هستند. با این حال برخی از آنها برای حالت دو نفره نیز بازطراحی شده‌اند. در ادامه به معرفی شماری از جذاب ترین آنها خواهیم پرداخت.

۱. بازی پاسور حکم دو نفره

بازی حکم به عنوان جذاب ترین بازی پاسور ایرانی که گسترش‌های جالبی همانند شلم و اسکاتلندی نیز پیدا کرده است، در یک بازطراحی بسیار هوشمندانه برای حالت دو نفری نیز بازسازی شده است. در این بازی، مکانیسم اصلی همان بازی حکم است، ولی در پخش کردن دست‌ها تفاوت‌های جدی وجود دارد.

برای آشنا شدن با آموزش کامل این بازی و نیز ترفندهای آن، به مقاله آموزش حکم دو نفره مراجعه کنید.

 

۲. بازی ورق دو نفره چهاربرگ

بازی چهاربرگ یا یازده را اصیل‌ترین بازی ایرانی می‌نامند که شباهتی به بازی‌های غربی ندارد و اصالتاً توسط ایرانیان طراحی شده است. شاید بتوان گفت محبوب‌ترین بازی ورق پس از حکم و شلم نیز همین نوع بازی است. انعطاف در بازی دو نفره ، سه نفره یا چهار نفره، هیجان برای رسیدن به امتیاز ۱۰۵ و نیز قاعده متفاوت و خاص سور زدن از ویژگی‌های جالب این بازی است که در محبوبیت آن تأثیر بسزایی داشته است.

گفتنی است که پاسور چهاربرگ در اصل ۲ نفره است، هرچند به صورت چهارنفره نیز بازی می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این بازی، یادگیری قوانین و ترفندهای آن و نیز دانلود نسخه آنلاین این بازی، به مقاله آموزش بازی چهاربرگ سر بزنید.

 

 

۳. بازی پاسور پینوکل ، حالت دونفره

بازی پینوکل یک بازی ورق ترکیبی است که در آن برای کسب امتیاز باید در فاز ورق رو کردن و فاز دورها موفق عمل کنید. این بازی نیز گونه های مختلفی داردو حالت چهار نفره آن رایج تر است؛ ولی در عین حال حالت ۲ نفره آن نیز طراحی شده است. در این لینک می‌توانید با جزئیات بیشتر این بازی جذاب پاسور آشنا شوید.

 

بازی های پاسور دو نفره چند نفره

بازی های دو نفری پاسور در جامعه اروپایی – امریکایی

همانطور که می‌دانید بازی‌های پاسور به بیش از صد بازی می رسد و در سرتاسر جهان، انواع متنوعی از این بازی محبوبیت دارد. چنانچه گفته شد در ایران عموم بازی‌های پاسور تیمی و یا دسته جمعی هستند، ولی در جوامع غربی خصوصی اروپای غربی و ایالات متحده، انواع بسیار زیادی از بازی‌های دونفره نیز رایج است. از جمله این بازی‌ها می‌توان به جین رامی، بلک جک، پوکر و کریبیج اشاره کرد.

در این مقاله می‌توانید با ۱۵ بازی متنوع دو نفره که شامل ۵ بازی کودکانه، ۵ بازی خانوادگی و ۵ بازی جدی بزرگسالان می‌شود آشنا شوید. همچنین در اینجا می‌توانید ده مورد از بهترین بازی‌های دو نفره بزرگسالان را همراه با دستورالعمل تصویری بیاموزید.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش ۱۵ بازی محبوب پاسور در ایران
آشنایی با اصطلاحات بازی های مختلف پاسور

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

هجده + دو =