جمع‌آوریچند نفرهخنده دارکارتیآموزش بازی بی بی سلام : همه قوانین و ترفندها همراه با فیلم آموزشی

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۰:۱۱به قلم بازیکوش2
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/09/six-friends-playing-cards-game_23-2147718821.jpg

بازی بی بی سلام همانند هفت خبیث و اسکاتلندی یکی از بازی های چندنفره پاسور است که هدف از آن به دست آوردن کارت های بیشتر است؛ ولی تفاوت اصلی این بازی با بسیاری از بازی های دیگر ورق این است که در این بازی باید حرکات بعضاً بامزه و خنده داری نیز حین بازی...

بازی بی بی سلام همانند هفت خبیث و اسکاتلندی یکی از بازی های چندنفره پاسور است که هدف از آن به دست آوردن کارت های بیشتر است؛ ولی تفاوت اصلی این بازی با بسیاری از بازی های دیگر ورق این است که در این بازی باید حرکات بعضاً بامزه و خنده داری نیز حین بازی انجام شود و هر کس سریع تر عمل کند به کارت های بیشتری دست پیدا می کند. این بازی در زبان انگلیسی با عنوان «های جک» (Hi Jack) یا «اسلَپ جک» (Slap Jack) شناخته می شود. با ما همراه باشید تا با قوانین کامل بازی جذاب و سرعتی بی‌بی سلام آشنا شویم.

 

—————————————————————————————————————————————————

 

مشخصات بازی بی بی سلام

تعداد نفرات: ۳ تا ۱۰ نفر

رده سنی: +۸

مدت زمان بازی: ۱۵ الی ۴۵ دقیقه

درصد شانس: ۶۰ درصد

مهارت‌های لازم: دقت و سرعت عمل

—————————————————————————————————————————————————

 

فیلم آموزشی بازی بی بی سلام (البته در فیلم، این بازی با مکانیسم خالی کردن دست آموزش داده می شود که با نسخه اصلی بازی تفاوت دارد و باید کارت بیشتری جمع کرد)

دستورالعمل بازی بی‌بی سلام

ابتدا دست‌دهنده ورق ها را به طور مساوی بین بازیکنان پخش می کند. اگر ورق‌ها به تعداد مساوی به همه نرسید، می‌توان به طور توافقی به یک یا چند نفر، یک ورق بیشتر داد. هیچ یک از بازیکنان اجازه ندارد ورق‌ها را تا زمانی که روی زمین بیاید ببینند.

برای شروع، نفر بعد از دست‌دهنده یک ورق را به رو بر زمین می‌گذارد (نفر بعد از کارت‌پخش‌کن نفر سمت راست اوست؛ زیرا نوبت‌ها خلاف عقربه های ساعت می‌چرخد).

 • اگر ورقِ روی زمین یک عدد باشد، پس از او نفرات بعدی یک کارت از دستشان را بازی می کنند.
 • اگر برگ روی زمین، تک باشد همه بازیکنان باید کف دستشان را روی آس بگذارند و هر کسی زود‌تر بجنبد و اول از همه دستش را روی آس بگذارد، باید همه کارت‌های روی زمین را بردارد.
 • اگر ورقِ روی زمین شاه باشد، همه بازیکنان باید تعظیم کنند و هر کسی که زودتر تعظیم کند، همه کارت‌های روی زمین را برمی دارد ( می توان به جای تعظیم کردن، گفتن عبارت «سلام موسیو» را جایگزین کرد).
 • اگر ورقِ روی زمین بی‌بی باشد، همه بازیکنان باید بگویند بی بی سلام و کسی که زودتر بگوید، همه کارتهای زمینه به او می رسد.
 • نهایتاً چنانچه برگ روی زمین سرباز باشد، همه بازیکنان باید با گذاشتن دست کنار سر، سلام نظامی بدهند و هر کسی که اول از همه انجام داد، همه کارت‌های زمینه به او می رسد.

 

برندهٔ بازی کسی است که در پایان بازی، کارت های بیشتری داشته باشد.

تکنیک‌ها و توصیه‌ها

 • در بازی بی بی سلام برخلاف بسیاری از بازی های دیگر ورق، فقط باید حواستان به کارت های خودتان باشد و نیازی نیست که دست بازیکنان دیگر را هم کنترل کنید.
 • در صورتی که قصد دارید خال بالا (سرباز، بی بی، شاه یا آس) را بازی کنید، از قبل خود را برای انجام عمل مربوط به آن آماده کنید و سپس بازی کنید.
 • چنانچه دیدید یکی از بازیکنان قبل از انجام کارت خود در حال فکر کردن و تمرکز کردن است، احتمالا به این دلیل است که می خواهد یک کارت بالا بازی کند؛ بنابراین شما هم برای انجام یکی از کارهای چهارگانه مربوط به کارت های بالا (قرار دادن دست، تعظیم، گفتن بی بی سلام یا تعظیم نظامی) آماده شوید.
 • دقت کنید که اگر نفر دوم یا سوم دست هستید و هنوز کارت های زیادی روی زمین قرار ندارد، کارت های بالای خود را بازی نکنید؛ چون در صورتی که خودتان دست را برنده شوید نمی توانید کارتهای زیادی را به دست بیاورید. بنابراین هر چقدر کارت های بالای خود را دیرتر بازی کنید و کارت های بیشتری به دست آورید، شانس پیروزی بیشتری دارید.

 

بیشتر بخوانید:
پرطرفدارترین بازی‌های پاسور: معرفی و آموزش ۱۵ بازی جذاب‌ ورق

2 نظر

 • امید

  ۰۳/۱۱/۱۴۰۰ در ساعت ۱۳:۱۰

  چند سال پیش این رو بازی کرده بودیم خیلی باحال بود ولی این دستورالعمل انگار یه مقدار خنکه یعنی واقعا همین بود بازی می کردیم؟

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

1 × دو =