مافیانقش محافظ در بازی مافیا : همه جزئیات و تعامل های محافظ

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۲۱:۱۱به قلم بازیکوش3
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2022/01/محافظ-e1642846400105.jpg

هشتمین مقاله از سلسله مقالات نقش های بازی مافیا  به نقش بسیار مهم و اثرگذار محافظ اختصاص دارد. نقش محافظ در بازی مافیا که از تیم شهروندان است همانند پزشک، روانپزشک، قاضی و شهردار یک نقش مؤثر و سرنوشت ساز برای دفاع از جان شهروندان است. به شرط آنکه بازیکنی که نقش محافظ را بر...

هشتمین مقاله از سلسله مقالات نقش های بازی مافیا  به نقش بسیار مهم و اثرگذار محافظ اختصاص دارد. نقش محافظ در بازی مافیا که از تیم شهروندان است همانند پزشک، روانپزشک، قاضی و شهردار یک نقش مؤثر و سرنوشت ساز برای دفاع از جان شهروندان است. به شرط آنکه بازیکنی که نقش محافظ را بر عهده دارد بتواند به خوبی از پس تشخیص همشهری های خود برآید و اشتباهاً قابلیت مهم خود را در خدمت تیم حریف به کار نگیرد. با ما همراه باشید تا بیشتر با نقش محافظ در مافیا آشنا شویم.

قابلیت های نقش محافظ در بازی مافیا

 • حفظ جان یکی از شهروندان در برابر ترور مافیا یا سایر کشتارها به جز رأی گیری (دو بار)
 • حذف نشدن در فاز شب، مگر به وسیله ساقی (در بعضی سناریوها)

 

توضیحات کلی نقش محافظ در مافیا

این نقش که با عنوان روح نیز در میان مافیابازان شهرت دارد، می‌تواند در شب، یک نفر را برای محافظت انتخاب کند و فرد محافظت‌شده به مدت یک شبانه‌روز از هر گونه تیر و شات در امان است، هرچند در رأی‌گیری می‌توان او را خارج کرد. دقت کنید فردی که محافظت می‌شود، فقط تا ۲۴ ساعت و البته به شرط زنده بودن خود محافظ در همان بازه زمانی در امان است؛ یعنی ترور مافیا، تیر گان یا اسنایپر، عملیات انتحاری توسط تروریست و تمامی حالات دیگر مرگ در بازی مافیا به غیر از رای‌گیری، بر فرد محافظت شده بی اثر است.

همچنین محافظ نمی‌تواند از محافظتش برای خود استفاده کند (در بعضی سناریوها، محافظ میتواند خودش را پس از تارگت شدن در رأی گیری و رأی آوردن، نجات دهد و در روز بعد به مافیای ساده تبدیل می شود). البته مانعی برای دو بار محافظت از یک شخص وجود ندارد.

جزئیات و تعاملات نقش

 • محافظ میتونه در یک شب از هر دو محافظتش استفاده بکنه.
 • اگر صاحب تیر (کسی که تفنگ‌دار به او تیر داده است) به کسی شلیک کند که توسط محافظ محافظت شده، طبیعتا نمی‌میرد. در همان جا گاد اعلام می‌کند که از فلانی محافظت شده بود و تیرت به سنگ خورد! همین حالت برای وقتی که تروریست بخواهد فرد محافظت شده را بیرون ببرد نیز پیش می‌آید.
 • تنها کسی که بازجو نمی‌تواند از او بازجویی کند، کسی است که تحت محافظت قرار دارد.
 • کارآگاه می تواند استعلام شهروندی فرد محافظت شده را بگیرد.
 • ترتیب بیدار شدن محافظ در بازی مافیا، چهاردهم است؛ یعنی در صورتی که همه نقش ها در بازی باشند، در فاز شب این نقش پس از هکر و قبل از جادوگر بیدار می شود.
 •  نوبت محافظ، پس از نوبت بیدار شدن تیم مافیا برای ترور است. اگر محافظ شخص مرده رو برای محافظت انتخاب کند، نوبتش نمی‎سوزد. اما اگر آن شخص توسط فرشته یا فدایی به بازی بازگردد، محافظت محافظ بر روی او اعمال می‌شود.
 • زمانی که تروریست برمی‌خیزد و یک نفر را با خود بیرون می‌برد، بهتر است که فدایی سریعاً برای مقابله بلند نشود؛ زیرا فدایی هفت ثانیه فرصت دارد و در این هفت ثانیه، گرداننده باید اعلام کند که آیا آن فرد محافظت شده است یا نه. به این ترتیب نقش فدایی برای شخص محافظت‌شده هرز نمی رود.

 

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره نقش شهردار در بازی مافیا
از صفر تا صد درباره نقش اسنایپر در بازی مافیا
مافیای گاد پلیر (بدون گرداننده) چگونه است؟

3 نظر

 • پرهام

  ۰۳/۱۱/۱۴۰۰ در ساعت ۱۳:۱۴

  مطالب مافیاتون خیلی جامع و کامله خیلی استفاده میکنم ازشون فقط اگر ممکنه یک مقاله جداگانه هم درباره ترتیب بیدار شدن کل نقش ها بنویسید هنوز من از چیزایی که از سایتهای مختلف دیدم ترتیب دقیق بیدار شدن دستم نیومده لطف می‌کنید واقعا🌷🌷

  پاسخ

  • کیان

   ۲۵/۰۸/۱۴۰۱ در ساعت ۰۰:۴۹

   بستگی به سناریو و نقش هاش داره ..‌ الویت نگهبان و گروگانگیربیلtelegramgapx//÷@MAFIA_STARsirway1

   پاسخ

 • کیان اسدی

  ۰۴/۰۹/۱۴۰۱ در ساعت ۱۲:۵۸

  داداش ! منفجر نشی از بس بهت فشار اومد ! محافظ آخه شهرونده ؟؟؟؟؟؟ خدایی خودت روی کارت رو نگاه کن ببین با چه رنگی نوشته محافظ . قرمزه یا گل‌بهی 🤣
  نقش محافظ برای بازی های تعداد بالا هست و تا زمانی که محافظ در بازیه معشوقه و پدرخوانده کشته نمی‌شوند . چه با رای گیری چه با قابلیت هزار تا آدم دیگه

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

نوزده + 4 =