https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/05/23.jpg

گردک به معنی خیمه کوچک است. در بازی خربزه گردک این بازی بازیکنان باید با یکدیگر خیمه یا حلقه اتحادی بسازند و از آن محافظت کنند. بازی خربزه گردک اصالتاً قمی است و هدف از انجام آن حفظ اتحاد بازیکنان در شرایط سخت است که البته بازیکن محافظ وظیفه بیشتری بر دوش دارد و محافظت...

گردک به معنی خیمه کوچک است. در بازی خربزه گردک این بازی بازیکنان باید با یکدیگر خیمه یا حلقه اتحادی بسازند و از آن محافظت کنند. بازی خربزه گردک اصالتاً قمی است و هدف از انجام آن حفظ اتحاد بازیکنان در شرایط سخت است که البته بازیکن محافظ وظیفه بیشتری بر دوش دارد و محافظت از تمام اعضای تیم خود است.

 


مشخصات بازی

تعداد بازیکنان: ۸+

رده سنی: +۶

مدت زمان: هر دور ۵- ۱۰ دقیقه

وسایل مورد نیاز: چند متر طناب

هدف: حفظ اتحاد

اصالت: قم


 

 

بازی خربزه گردک یا حلقه اتحاد
بازی خربزه گردک یا حلقه اتحاد

روش بازی

بازیکنان را به دو گروه تقسیم کنید و با یکی از روش‌ها (سنگ، کاغذ، قیچی و…) تیم شروع کننده را انتخاب کنید. سپس یکی از اعضای تیم را به عنوان محافظ انتخاب کنید و یک سر طناب را به او بدهید.

حالا بقیه بازیکنان با یکدیگر حلقه اتحادی تشکیل می‌دهند و سر دیگر طناب را نگه می‌دارند. پس از آماده شدن حلقه اتحاد تیم مقابل باید بازی را شروع کند و سعی کند حلقه اتحاد را از بین ببرد. در اینجا محافظ وظیفه دارد تا نگذارد حلقه آسیب ببیند. بازیکنان حریف باید مراقب باشند تا به محافظ برخورد نکنند، در صورت برخورد از بازی حذف می‌شوند.

اگر حلقه اتحاد خراب شود و بازیکنان طناب را رها کنند بازنده بازی می‌شوند و باید دو تیم جایشان را با یکدیگر عوض کنند. اما اگر محافظ بتواند تمام بازیکنان حریف را از بازی حذف کند، یک دور دیگر به عنوان حلقه اتحاد بازی می‌کنند.

 

بازی‌های مشابه:
تنور گرمه
گرگم و گله می‌برم

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

بیست − 12 =