مافیامافیا کلاسیک چیست : همه چیز درباره سناریوی مافیای کلاسیک در بازی مافیا

۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۱۴:۰۱به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/03/godfather1.jpg

مافیای کلاسیک چیست و چه تفاوتی با سناریوهای دیگر دارد. سوالی که این روزها دائم به گوش می رسد. با گسترش روزافزون بازی مافیا در کشور ایران و پخش آن در برنامه‌های مختلف تلویزیونی، رفته رفته سناریوهای مختلف و متنوعی برای بازی مافیا ابداع شد که به نوعی سناریوی اصلی این بازی، یعنی مافیای کلاسیک...

مافیای کلاسیک چیست و چه تفاوتی با سناریوهای دیگر دارد. سوالی که این روزها دائم به گوش می رسد. با گسترش روزافزون بازی مافیا در کشور ایران و پخش آن در برنامه‌های مختلف تلویزیونی، رفته رفته سناریوهای مختلف و متنوعی برای بازی مافیا ابداع شد که به نوعی سناریوی اصلی این بازی، یعنی مافیای کلاسیک را تحت الشعاع قرار داده است. در این مطلب با ما همراه باشید تا هر چه بیشتر با سناریوی مافیای کلاسیک آشنا شویم.

 

مافیای کلاسیک چیست؟

همانطور که قبلاً در تاریخچه بازی مافیا گفتیم، در واقع نخستین نسخه از بازی مافیا که در شوروی سابق و توسط یک دانشجوی روانپزشکی ابداع شد، صرفاً شامل دو گروه مافیا و شهروند بود و نقش ها نیز تنوع چندانی نداشت. بنابراین ساده ترین نوع این بازی را که صرفاً شامل نقش های شهروند و مافیا می‌شود و با کمترین تعداد ممکن، یعنی ۴ بازیکن و یک گرداننده قابل برگزاری است مافیای کلاسیک می‌نامند که در صورت نبودن گرداننده می‌توان از روش مافیای گاد پلیر یا مافیای بدون گرداننده استفاده کرد. در ترکیب چهارنفره، یک نفر مافیا و سه نفر شهروند خواهند بود و چنانچه تا شب دوم، مافیا شناخته نشود، مافیا برنده بازی است. این بازی برای جذابیت بیشتر، می‌تواند شامل نقش پزشک نیز باشد.

 

نقش های مافیا کلاسیک و تعداد بازیکنان

همانطور که گفته شد، حداقل نفرات برای مافیا کلاسیک، ۴ نفر است که در آن یک نفر مافیا و یک نفر پزشک می‌شود.

اما این تعداد می‌تواند تا ۱۲ نفر نیز افزایش یابد. در این صورت، باید یک سوم بازیکنان، دارای نقش مافیا باشند که از بین آنها، یک نفر دارای نقش پدرخوانده است. سایر بازیکنان در تیم شهروندان بازی می‌کنند که به قید قرعه، یک نفر از آنان نقش پزشک را بر عهده می‌گیرد و یک نفر نیز نقش کارآگاه را. برای آشنایی بیشتر با وظایف هر یک از این سه نقش ویژه، یعنی کارآگاه، پزشک و پدرخوانده، به مطلب آموزش مافیا مراجعه کنید.

 

مافیا کلاسیک پیشرفته چیست؟

اما همانطور که گفته شد، با ابداع و ظهور سناریوهای مختلف برای بازی مافیا، رفته رفته مافیا کلاسیک نیز توسعه یافت که برای تعداد نفرات بیش از ۱۰ نفر و با نقش های متفاوت انجام می‌شود. در این سناریو، می‌توان از نقش‌های جدیدی که در سناریوهای ایرانی این بازی استفاده می‌شود استفاده کرد؛ با این تفاوت که روند اصلی و داستان بازی تغییری نمی‌کند و نحوه رأی گیری و اخراج بازیکنان و نیز دخالت گرداننده در بازی، به همان ترتیب بازی مافیای کلاسیک است.

برای آشنایی با همه نقش های بازی مافیا در همه سناریوها اعم از مافیا کلاسیک، ناتو، شبکه سلامت، شب مافیا، فیلیمو، شب های مافیا و … که شامل ۷۰ نقش است، می‌توانید به مطلب «نقش های بازی مافیا» مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

آشنایی با اصطلاحات بازی مافیا

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

سه × 5 =