https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2020/11/برج‌لیوان.jpg

بازی برج لیوان یا لیوان‌چینی (cup stacking) که با نام‌های برج ورزشی یا برج سرعتی نیز شناخته می‌شود، یک بازی تک‌نفره است که با ۹ یا ۱۲ لیوان مخصوص انجام می‌شود.

بازی برج لیوان یا لیوان‌چینی (cup stacking) که با نام‌های برج ورزشی یا برج سرعتی نیز شناخته می‌شود، یک بازی تک‌نفره است که با ۹ یا ۱۲ لیوان مخصوص انجام می‌شود.

ملزومات

  • برای انجام این بازی نیاز به لیوان‌های مخصوص دارید

دستورالعمل

لیوان‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوان با نهایت سرعت آنها را روی هم بچینید. ترتیب چینش لیوان‌ها معمولا هرم‌های سه تایی، شش تایی و ده تایی است.
بازیکنان یا بصورت تک‌نفره، فقط برای زدن رکورد زمان تلاش می‌کنند یا در مدل دو نفره، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این بازی را وین گودینت در سال ۱۹۸۱ طراحی کرد. وقتی بچه‌هایی که تحت نظرش بودند، از انجام ورزش‌های سنتی خسته شدند، چند لیوان کاغذی را برداشت و از آنها خواست که لیوان‌ها را با نهایت سرعت روی هم بچینند. از این ایده استقبال خوبی شد، و او لیوان‌های مخصوصی برای این کار طراحی کرد.
بازیکنان حرفه‌ای ادعا می‌کنند که این بازی مهارت‌های هماهنگی چشم و دست را شدیدا افزایش می‌دهد. یک تحقیق دانشگاهی در ویسکانسین تایید کرده که این بازی، هماهنگی چشم و دست و سرعت واکنش را تا سی درصد ارتقا می‌بخشد.

در ایران نیز از اواخر دهه هشتاد این لیوان‌ها تولید و مسابقاتش آغاز شد و سال ۹۷ نهمین دوره مسابقات کشوری آن در مراغه برگزار شد. برای اطلاع بیشتر از این محصول و مسابقات آن می‌توانید به سایت لیوان چینی سربزنید.

مهارت‌ها

  1. همکاری تیمی
  2. هماهنگی دو دست
  3. هماهنگی چشم و دست

حتما نظرات خودتان را پس از انجام بازی برج‌لیوان در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

با کلیک بر روی اینجا بازی لیوان‌چینی را در صفحه اینستاگرام بازیکوش ببینیدو مارا دنبال کنید😉

مطالب مرتبط:

بازی تک نفره برج تاس

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

هفت + 10 =