جمع‌آوریچند نفرهکارتیآموزش کامل بازی پاسور غارت : همه قوانین و استراتژی‌های بازی غارت

۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۸:۱۲به قلم بازیکوش1

بازی پاسور غارت یکی از بازی‌های دسته‌جمعی و تفریحی پاسور است که هرچند درصد شانس بالایی دارد، بسیار لذتبخش و مفرح است. وجه تسمیه بازی ورق غارت این است که شما باید کارت‌های دیگران را سرقت کنید. در بازی غارت هدف شما باید این باشد که بیشترین تعداد کارت با بالاترین امتیازات را کسب کنید....

بازی پاسور غارت یکی از بازی‌های دسته‌جمعی و تفریحی پاسور است که هرچند درصد شانس بالایی دارد، بسیار لذتبخش و مفرح است. وجه تسمیه بازی ورق غارت این است که شما باید کارت‌های دیگران را سرقت کنید. در بازی غارت هدف شما باید این باشد که بیشترین تعداد کارت با بالاترین امتیازات را کسب کنید. یعنی هم باید کمیت و هم کیفیت کارت‌هایی که به دست می‌آورید را لحاظ کنید و در عین حال این کارت‌ها را از قوی‌ترین رقیب بازی بربایید تا بتوانید اول شوید. با ما همراه باشید تا با این بازی بیشتر آشنا شویم.

 


 

مشخصات بازی

زمان بازی: هر دور بیست الی سی دقیقه

رده سنی: +۱۰

تعداد نفرات: ۳-۱۰

درصد توزیع شانس: حدود ۹۰ درصد


 

دستورالعمل بازی پاسور غارت

ابتدا دو کارت دو لو و سه لو را (فرقی نمی‌کند از کدام خال) از بین کارت‌ها جدا کنید و به رو، روی زمین و وسط بازیکنان قرار دهید.

حالا دست‌دهنده، به هر بازیکن چهار ورق بدهد و بقیه ورق‌ها را به پشت روی زمین بگذارد (تا دور بعد).

اکنون نوبت بازی کردن است: بازی غارت به این صورت است که هر بازیکن باید به دست خود نگاه کند، و اگر کارتی دارد که عدد آن مشابه کارت‌های وسط است، آن دو کارت مشابه را برمی‌دارد و به رو، جلوی خود قرار می‌دهد.

همچنین اگر در دست خود، دو یا سه کارت با عدد مشابه دارد (مثلاً اگر دو کارت پنج لو دارد) می‌تواند آنها را روی زمین و جلوی خود قرار دهد، به این معنا که موقتاً برنده آن کارت‌هاست. اما اگر بازیکن هیچ کارتی با عدد کارت وسط یا دو کارت مشابه در دست خود ندارد، باید یک کارت را به عنوان جریمه روی کارت‌های وسط قرار دهد.

نفر اول به قید قرعه بازی را شروع می‌کند. حالا بازیکن دوم (به صورت پادساعتگرد) می‌تواند با نگاه کردن به کارت‌های نفر اول و همینطور کارت‌های وسط و نیز کارت‌های دست خود، دنبال کارت با عدد مشابه می‌گردد. در این مرحله او می‌تواند به کارت‌های رقبا نیز نظر داشته باشد و آنها را قاپ بزند یا اصطلاحاً غارت کند. پس از اینکه کارت خود را بازی کرد، بازی به نفر بعد می‌رسد و اینقدر می‌چرخد تا همه بازیکنان هر چهار کارت خود را بازی کرده باشند.

پس از تمام شدن هر چهار ورق، دست دهنده دوباره به بازیکنان چهار کارت می‌دهد و بازی دوباره تکرار می‌شود و به همین ترتیب تا همه کارت‌ها تمام شود.

 

امتیاز و نحوه محاسبه شمارش کارت‌ها

هنگام شمارش، هر کارت یک امتیاز مخصوص به خود دارد که باید جمع زده شود.

 • از دو لو تا نُه لو: هر ورق پنج امتیاز
 • ده لو، سرباز، بی بی و شاه: هر کدام ۱۰ امتیاز
 • آس: ۲۰ امتیاز

بازیکنی که هیچ ورقی به دست نیاورده باشد، در آن دور منفی پنجاه امتیاز می‌گیرد. بازی زمانی به اتمام می‌رسد که یکی از بازیکنان به عدد ۵۰۰ برسد.

 

بیشتر بخوانید:
پرطرفدارترین بازی‌های پاسور: معرفی و آموزش ۱۵ بازی جذاب‌ ورق

قوانین و استراتژی‌های بازی غارت

 • در این بازی، تشابه فقط مربوط به عدد کارت است و نمی‌توانید کارت‌های هم‌خال را بازی کنید. برای مثال، دو لوی پیک روی دو لوی گیشنیز، دل یا خشت می‌آید، ولی نمی‌تواند روی سه لوی پیک بیاید.
 • در هر دست، می‌توانید بیش از یک کارت بازی کنید. یعنی اگر کارت دولوی خود را بازی کردید و توانستید دو لوی رقیب را بقاپید و همچنان امکان بازی ورق سرباز را هم داشتید، می‌توانید بلافاصله آن را هم بازی کنید.
 • چنانچه دو کارت مشابه در دست خود داشته باشید و یک کارت مشابه هم روی زمین وجود داشته باشد، می‌توانید همزمان هر سه را برنده شوید و جلوی خود روی زمین قرار دهید. اگر کارت چهارم هم در دست یکی از رقبا بود، می‌توانید در همان دور آن را هم بردارید.
 • اگر رقبا بخواهند کارت شما را به دلیل تشابه بردارند، به هیچ وجه اجازه ممانعت ندارید.
 • چنانچه کارت‌های وسط به اتمام برسد، بازی به همان حالت قبل ادامه پیدا می‌کند و بازیکنان باید با دست رقبا بازی کنند و اگر کارت مشابه رقبا ندارند، یکی از کارت‌های خود را به دلخواه وسط بگذارند.
 • بهتر است کارت‌های با ارزش خود مثل آس یا شاه و بی بی و سرباز را در آخر بازی کنید که بتوانید کارت‌های رقبا را بقاپید و آنها نیز توان قاپیدن کارت شما را نداشته باشند.
 • استراتژی دیگر این است که اگر همزمان، هم کارت باارزش برای بازی کردن دارید و هم کارت کم‌ارزش، ابتدا کارت‌های باارزش را بازی کنید و سپس بلافاصله آنها را با کارت‌های کم‌ارزش بپوشانید تا اصطلاحاً کارت‌های کم‌ارزش به عنوان حفاظ عمل کنند.
 • در صورتی که تعداد بازیکنان بیش از سه یا چهار نفر باشد، بهتر است از دو یا سه دست ورق برای بازی استفاده کنید. در این صورت بازیکنی برنده نهایی هر یک از کارت‌هاست که هشت یا دوازده کارت از آن عدد یا شکل را به دست آورده باشد. به همین دلیل کارت‌ها چندین بار دست به دست می‌شود و این هیجان بازی را افزایش می‌دهد.

 

در همین زمینه بخوانید:

آموزش بازی بی بی سلام
آموزش جامع بازی پاسور بلوف
آموزش بازی هفت خبیث
پرطرفدارترین بازی‌های پاسور: معرفی و آموزش ۱۵ بازی جذاب‌ ورق

یک نظر

 • نظری

  ۰۳/۰۱/۱۴۰۱ در ساعت ۲۰:۵۷

  بهش نمیاد ولی اگه تعداد بالا و با دو دست کارت بازی کنید خیلی حال میده. ممنون برای معرفی.

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

یازده − چهار =