آموزشیگلچینمقالاتبازی کنید و پول در بیاورید: هشت راه کسب درآمد از بازی

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۲۲:۱۰به قلم بازیکوش4
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2022/01/گیم-نت-2.jpg

تا قبل از اینکه بازی‌های رایانه ای و موبایلی به بازار بیایند، روش‌های خیلی زیادی برای پول درآوردن از بازی وجود نداشت. خود بازی‌ها هم تنوع و تعداد کمی داشتند. ولی امروزه مسئله بسیار متفاوت شده است و می‌توان از بازی کردن هم درآمدزایی کرد. با ما همراه باشید تا تک‌تک این روش‌ها را با...

تا قبل از اینکه بازی‌های رایانه ای و موبایلی به بازار بیایند، روش‌های خیلی زیادی برای پول درآوردن از بازی وجود نداشت. خود بازی‌ها هم تنوع و تعداد کمی داشتند. ولی امروزه مسئله بسیار متفاوت شده است و می‌توان از بازی کردن هم درآمدزایی کرد. با ما همراه باشید تا تک‌تک این روش‌ها را با هم بررسی کنیم:

 

۱. استخدام برای تست بازی

برای بازی‌های رایانه‌ای یکی از روش‌های مرسوم برای پول درآوردن از بازی، این است که شما تستر یک بازی در حال ساخت یا در حال توسعه شوید.

معمولاً شرکت‌های بازی‌سازی قبل از وارد کردن بازی خود به بازار نیاز به بازیکنان و گیمرهای حرفه‌ای دارند که بازخورد آنان را بگیرند و در صورت نیاز اصلاحات لازم را انجام دهند و بعد وارد بازار کنند؛ در غیر این صورت با این تهدید روبه‌رو خواهند بود که بازی، با شکست بزرگی در بازار مواجه شود. بنابراین برای آنها کاملاً می‌صرفد که تعداد محدودی گیمر حرفه‌ای را که قدرت تحلیل بازی را نیز دارند برای انجام بازی و بیان نقاط ضعف و قوتش استخدام کنند.

تستر بازی تست بازی کسب درآمد از بازی گیمر

میزان درآمد:

در این روش، چنانچه موفق شوید خود را به عنوان یک «تستر» خوب به سازندگان بازی معرفی کنید، می‌توانید درآمدی بسیار عالی داشته باشید. معمولاً درآمد سالانه این نوع مشاغل از ۴۰.۰۰۰ دلار آغاز می‌شود و گاه حتی تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار نیز می‌رسد.

گفتنی است که تست بازی فعالیتی است که هم به صورت تمام وقت و هم به پاره‌وقت قابلیت انجام دارد و در بسیاری از فراخوان‌ها این قابلیت وجود دارد که کار تست بازی را در خانه انجام دهید و نیازی به حضور در محل کار نیست.

از طریق این لینک که دائماً به روز می‌شود می‌توانید فراخوان‌های این شغل پردرآمد را مشاهده کنید.

 

 

۲. استریم زندۀ بازی

کسب درآمد از بازی استریمر استریم گیمر پول درآوردن از بازی

استریم یک فرایند طاقت‌فرساست که برای هرچه بهتر شدن در دنیای گیمینگ باید با آن سرشاخ شوید.

استریمر کسی است که از گیم پلی خود به شکل زنده فیلمبرداری می‌کند و آن را در پلتفرم های خاصی مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارد تا بقیه افراد هم از بازی لذت ببرند. استریم تقریبا یک تجارتی نوپا در دنیای گیمینگ است که سعی دارد همه علاقه‌مندان بتوانند بازی های مورد علاقه شان را تماشا کنند؛ با اینکه بازی را نداشته باشند!

یک استریمر باید قبل از ارائه استریم بازی مورد نظر تجربه کرده باشد و یا اینکه اطلاعاتی درباره داستان و محتوای بازی جمع آوری کند تا در طول استریمش بتواند به مخاطبانش ارائه دهد. این کمک می‌کند تا کاربران را مجاب کند که شما زحمت کافی را می‌کشید و بعد از آن است که درآمدزایی در این پلتفرم آغاز می‌شود.

در پلتفرم استریم می تواند در صفحه استریم خود سقف مبلغی را تعریف کنید و برای آن هم هدفی در نظر بگیرید که اگر آن پول فراهم شد می خواهد چکارش کنید. این پول با توجه به نیاز شما ممکن است برای خرید سخت افزار و یا بدون در نظر گرفتن نیاز استریمر، برای یک کار خیریه صرف شود.

در طول استریم باید بکوشید با مخاطبان خود ارتباط کلامی برقرار کنید و از آن ها بخواهید تا نظراتشان را درباره شما و استریمتان بدهند تا روز به روز پیشرفت کنید و نقص‌هایتان را بپوشانید.

از پلتفرم‌هایی که می‌توان در آنها به استریم پرداخت می توان به Twitch، Mixer، آپارات و اینستاگرام اشاره کرد.

استریم یکی از منابع درآمدزایی گیمرهاست که در حال گسترش است و کمپانی‌های بازی سازی و کنسول سازی سعی می کنند با ارائه امکاناتی بتوانند باعث سهولت گیمرها در این زمینه شوند. بعد از اینکه شما به تعداد خوبی از بیننده در استریم خود رسیدید، کمپانی های مرتبط با صنعت بازی اسپانسر شما خواهند شد.

استریم نیازمند امید است چراکه شما در روزهای ابتدایی هیچ ببیننده ای را نخواهید داشت؛ پس باید صبر کنیدو سریع ناامید نشوید.

موارد مورد نیاز برای استریم:

 • یادگیری نرم افزارهای مورد استفاده در استریم
 • استفاده از روش های بازاریابی برای جذب بیننده
 • برندسازی شخصی

 

 

۳. انجام بازی‌های اندرویدی برای کسب درآمد

کسب درآمد از بازی اندرویدی

 • بازی در سواگ‌باکز و درآمد خوب

از جمله روش پول درآوردن از بازی  استفاده از برنامه Swagbucks  است که یکی از بهترین برنامه‌های اندروید است که می‌توان از راه‌های مختلف از آن کسب درآمد از بازی موبایل کرد و یکی از بهترین راه‌های آن انجام بازی‌های آنلاین پولی و رایگان است. این برنامه پر از بازی پولساز است. در این برنامه شما بابت بازی هایی که پول میدهند (بازی هایی که پول واقعی میدهند) Swagbucks دریافت می‌کنید و اگر خواستید از فروشگاه‌هایی مانند Amazon، Walmart و Starbucks خرید کنید می‌توانید جایزه‌هایی که به‌دست آوردید را مورد استفاده قرار دهید. برنامه Swagbucks بازی‌ های انلاین زیادی مانند Swagasaurus Run و Swag Memory دارد که رایگان هستند و شما می‌توانید هرروز آن‌ها را بازی کنید.

 

  منظور از استریم (Stream) چیست + ۳ پلتفرم برتر برای استریم کردن (استریم چیست)

نکته‌ای که درباره بازی هایی که پول میدهند (بازی هایی که پول واقعی میدهند) وجود دارد این است که در یک روز می‌توانید میزان محدودی Swagbucks به‎‌ست بیاورید پس بهتر است هرروز این بازی‌ها را انجام دهید تا بتوانید کسب درامد از بازی اندرویدی را بیش‌تر کنید.

 • میتزپلی، بازی پردرآمد

بازی های پولساز را همیچنین می توانید در Mistplay دنبال کنید؛ این برنامه اندروید یکی از بهترین برنامه‌هایی است که با انجام بازی‌ های آن می‌توانید کسب درآمد از بازی های اندرویدی را تجربه کنید.

بازی‌هایی که در این برنامه برای شما به نمایش گذاشته می‌ شود براساس عادات و علایق شما در بازی‌کردن ارائه می‌گردد و شما بدون آن که بخواهید بازی‌های موردعلاقه‌تان را جست ‌و جو کنید به ‌راحتی به آن‌ها دست یابید. برنامه Mistplay را می‌توانید در Googl Play پیدا کنید و از بازی با آن لذت ببرید و با کسب درامد از بازی های اندرویدی شگفت زده شوید.

 • اچ‌.کیو، بازی فکری و درآمد ارزی

چه چیزی بهتر از اینکه هم بازی های فکری انجام دهیم و هم از تقویت هوش خود پول درآوردن را هم تجربه کنیم؟ استفاده از برنامه HQ یکی از روش های کسب درآمد از بازی موبایل ایرانی است. این بازی از بهترین بازی ‌های فکری است که می‌توانید با استفاده از آن هوش خود را تقویت کنید و کسب درامد از بازی های اندرویدی داشته باشید. در این بازی به ازای چالش ‌های فکری که در اختیارتان می‌گذارند به شما پول یا جایزه داده می‌شود و شما برای پاسخ‌گویی به سوالات آن تنها ۱۰ ثانیه فرصت دارید. برنامه HQ هم جزو بازی هایی که پول میدهند (بازی پول واقعی) هست.

 • لاک‌تستیک

اگر اهل بازی‌های کامپیوتری باشید به احتمال زیاد با بازی‌های اسکرچ آشنایی دارید اما اگر نمیدانید که اسکرچ چیست اجازه بدهید تا به توضیح آن بپردازیم. اسکرچ درواقع یک بازی نیست بلکه یک زبان برنامه نویسی برای بازی‌های کامپیوتری است که به‌صورت visual کار می‌کند.

در برنامه ‌نویسی visual دستورات برنامه نویسی به‌صورت نوشته تایپ نمی‌شود بلکه به‌شکل تصاویری هستند که باید آن‌ها را با Drag&Drop زیر یک‌دیگر قرار دهند تا برنامه ساخته شود. بازی‌های اسکرچ در بین گیمرها طرفداران زیادی دارد و اگر شما هم به این دست از بازی‌ها علاقه دارید می‌توانید از برنامه Lucktastic استفاده کنید و از انجام بازی‌های آن لذت ببرید. در برنامه Lucktastic دیگر نیازی ندارید تا بلیط‌های بازی را به‌صورت فیزیکی تهیه کنید همچنین زمانی که بازی را بردید می‌توانید جوایز خود را به کارت هدیه تبدیل کنید.

جایزه‌های نقدی این بازی اغلب کمتر از ۲۵ سنت است ولی اگر تعداد بردهای شما زیاد شود می‌توانید مبلغ بیش‌تری پول دریافت کنید و کسب درآمد از بازی موبایل ایرانی داشته باشید. یکی از کارهایی که اکثر گیمرها در این بازی انجام می‌دهند این است امتیازاتی که دریافت کرده‌اند را به ‎ازای دریافت پول مصرف می‌کنند اگر شما هم اهل انجام این دسته از بازی‌ها هستید پیشنهاد می‌کنم این روش را هم برای افزایش درآمدتان امتحان کنید. در جواب سوال چگونه از بازی پول در بیاوریم برنامه Lucktastic یک گزینه عالی است.

 • پول درآوردن از «لانگ‌گیم»

در ادامه صحبت راجع به اینکه چگونه از بازی پول در بیاوریم یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای کسب درآمد از بازی‌های اندرویدی وجود دارد Long Game است. قاعده دریافت پول در این برنامه کمی با سایر برنامه‌ها فرق دارد به این صورت که ابتدا باید شماره حساب، نام کاربری و مشخصات لازم را برای تأیید هویت خود وارد برنامه کنید.

۰ تا ۱۰۰ کسب درآمد از طریق استریم + درآمد استریمر های موفق

پس از گذراندن این مرحله باید یک هدف بلندمدت برای خودتان تعیین کنید؛ مثلا اگر می‌خواهید تا ۶ ماه دیگر خانه بخرید، آن را وارد بخش هدف‌گذاری برنامه Long Game کنید. در این مرحله علاوه‌بر مشخص‌کردن مواردی که گفتیم باید در حساب شخصی‌تان معین کنید که هر روز چقدر از درآمدتان را به این هدف می‌خواهید اختصاص دهید.

پس از تکمیل این مراحل باید برای بازی‌کردن مبلغ مشخصی را به حساب برنامه واریز کنید و بعد یک سکه برای ورود به بازی بگیرید و برای کسب درامد از بازی های اندرویدی بازی کنید. زمانی که بازی را بردید جایزه شما به حساب درون‌برنامه‌ای که ساخته‌اید واریز می‌شود و جالب است بدانید که این بازی های کسب درآمد با بیمه FDIS پشتیبانی می‌گردند.

 

۴. مسابقه دهید و درآمد کسب کنیدتستر بازی تست بازی کسب درآمد از بازی گیمر

 

اگرچه شرکت در بازی‌های متنوع راهکار درآمدی خوبی به نظر می‌رسند، با این حال این منبع درآمدی به هیچ عنوان ثابت نیست. از طرفی باید بدانید که افراد حرفه‌ای در مسابقات شرکت می‌کنند و که شکست دادن آنها کار ساده‌ای نیست.

برخی از رایج‌ترین بازی‌هایی که گیمرها در آن شرکت می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شود: Call of Duty، League of Legends، Fortnite و مواردی از این قبیل. درباره درآمد حاصل از شرکت در این مسابقات کنجکاو هستید؟ جالب است بدانید که تیموتی میلر معروف به Bizzle برترین و پردرآمدترین فردی است که در مسابقات وجود دارد. او به صورت سالیانه ۳۲۲ هزار دلار از طریق این بازی ها کسب درآمد می‌کند.

بازی‌های رومیزی نیز می‌توانند گزینه خوبی برای مسابقات درآمدزا باشند. برای مثال با شرکت در مسابقات اسکربل و کسب رتبه‌های برتر می‌توانید به درآمد بسیار خوبی برسید.

چنانچه به دنبال ساده‌ترین راهکارهای کسب درآمد از بازی ها هستید، ویدیوگیم‌ها ساده‌ترین راهکار هستند. با این حال باید بدانید که این بازی ها درآمد آن‌چنانی برای شما به همراه نخواهند داشت؛ مگر اینکه در این بازی ها مهارت و استعداد کافی را داشته باشید!

 

۵- عضو تیم‌های توسعه گیم شوید و پول دربیاورید

 

راهکار ایده‌آل دیگر برای پول در آوردن از بازی آن است که به توسعه‌دهنده بازی‌ها تبدیل شوید. توسعه‌دهندگان بازی‌ها در شرکت‌هایی مانند Ubisoft یا EA به طور متوسط سالانه ۸۳۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند. البته در این روش شما فقط یک کارمند هستید و ممکن است با روحیه شما به عنوان یک گیمر پرشر و شور سازگار نباشد و هدف‌های مالی شما را هم برآورده نکند. بنابراین می‌توانید از این مسیر پیش بروید که به تنهایی بازی تولید کنید. در این روش حداقل به لحاظ درآمدی و پول درآوردن سقف‌های خیلی بالاتری را می‌توانید در نظر بگیرید. مثلاً مارکوس پرسون که توسعه‌دهنده بازی Minecraft است با فروش این بازی به مایکروسافت ۲٫۵ میلیارد دلار به جیب زد. جالب اینکه مارکوس فردی خودآموخته بوده است و تنها به کمک به ذهن خلاق خود موفق به کسب درآمد میلیارد دلاری شده است.

پول در آوردن از طریق کار پشتیبانی در شرکت‌های بازی‌سازی

گیمرها نیز مانند سایر مصرف‌کنندگان به خدمات پشتیبانی نیاز دارند. اگر آشنایی خوبی با بازی‌ها داشته باشید، می‌توانید در شرکت‌های سازنده به عنوان پشتیبان مشغول فعالیت شوید. اگر به عنوان ارائه دهنده خدمات مشتری مشغول به کار شوید، به طور متوسط ساعتی ۱۳٫۶۴ دلار در روز درآمد خواهید داشت. با این حال این در کشور ما کمتر شناخته شده است و دلیل آن نبود کمپانی های سازنده بازی است.

۶- مربی بازی‌های ویدیویی شوید

کسب درآمد از بازی مربی بازی مربی گیم

 

مربیگری بازی های ویدیویی راهکار جالب دیگری برای کسب درآمد از بازی کردن به شمار می‌آید. شاید عجیب باشد اگر بدانید مربی های ویدیوگیم‌ها بسته به مهارت و خدماتی که ارائه می‌کنند، درآمدهای متنوعی دارند. به طور میانگین درآمد این گروه از افراد در هر ساعت مربی گری بین ۲۰ تا ۲۰۰ دلار است. حتی افرادی مانند Metaphor نیز که در یوتیوب فعالیت می‌کند، خدمات مربیگری خود را ساعتی پنجاه تا هشتاد دلار تعیین کرده است.

سختی‌های کار چیست؟

اگر می‌خواهید به عنوان مربی فعالیت کنید، باید به جذب مخاطب بپردازید؛ به این شکل که فعالیت خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام به معرض نمایش بگذارید. کسب درآمد از بازی و از طریق این راهکار زمانی میسر خواهد شد که مخاطبان بسیاری را برای خود دست و پا کرده باشید.

 

۷. گیم کلوپ یا گیم نت بزنید!

گیم نت کسب درآمد از بازی

 

اگر دیوانه‌وار عاشق بازی هستید، برای خودتان یک کلوپ کوچک یا گیم نت کوچک دست و پا کنید. فرقی نمی‌کند به کدام دسته از بازی‌ها علاقه‌مندید. اصلا می‌توانید یک کلوپ بازی‌های رومیزی یا حتی فوتبال‌دستی و میز تنیس برای کلوپ خود تهیه کنید.

با انتخاب این شغل می‌توانید هر چقدر دلتان خواست بازی کنید و در عین حال از مدیریت یک مکان بازی، به درآمد خوبی برسید.

مسلماً باید بتوانید رفته‌رفته کار خود را توسعه دهید، تعداد دستگاه‌های بازی را افزایش دهید، برای مکان خود تبلیغ کنید، قیمت رقابتی به مشتری پیشنهاد دهید و رقبا را از میدان به در کنید و نهایتاً تسلط خوبی بر کارهای مدیریتی کلوپ خود داشته باشید؛ از جمله نظم و انضباط، بهداشت محیط، ایمنی محل و همینطور برخورد مناسب با مشتریان.

 

۸. فروشنده بازی شوید و با مشتریان خود هم بازی کنید!

فرقی نمی‌کند که عاشق بازی‌های ویدیویی هستید یا بازی‌های کارتی و رومیزی. اگر به کار فروشندگی علاقه دارید، می‌توانید ضمن اینکه کارهای تبلیغ و فروش و خدمات پس از فروش را به عهده می‌گیرید برای هر چه لذت بردن از کار خود زمانی را به بازی کردن با همکاران و مشتریان خود اختصاص دهید، از آن فیلم بگیرید و آن را در صفحه خودتان منتشر کنید.

با این کار هم به شناخت بهتری از محصولات خود می‌رسید و می‌توانید حس و حال بازی را به خوبی برای مشتری توضیح دهید، هم سایرین را به دیدن بازی خود تشویق می‌کنید و آنها را به مشتری خودتان تبدیل می‌کنید و هم به عشق خود یعنی بازی کردن می‌پردازید.

برای اینکه فروشنده بازی‌های رومیزی یا ویدیویی شوید، نیازی نیست که حتماً مغازه فیزیکی داشته باشید. با توجه به سرمایه ای که دارید کار را شروع کنید. اگر میخواهید کار را در حوزه بازی‌های رومیزی شروع کنید، با یک پخش‌کننده وارد مذاکره شوید، پنج یا ده عنوان از بازی‌های پرفروش را در تعداد محدود و حتی الامکان به صورت چکی خرید کنید و صفحه اینستاگرام و سایت خود را برای تبلیغ و فروش بازی‌ها راه‌اندازی کنید. همزمان می‌توانید همین محصولات را در فروشگاه‌های معروف اینترنتی مثل دیجی کالا یا ترب نیز به فروش برسانید.

همین کار را می‌توانید درباره کنسول‌ها یا دیسک‌های بازی ویدیویی انجام دهید. کسب درآمد از بازی برای فروشندگان بازی در صورتی که در کار خود مداومت کنند و پشتکار داشته باشند، احتمالاً مطمئن‌ترین روش پول در آوردن از بازی است چراکه خودش مستقلاً می‌تواند یک شغل دائمی و حتی ۲۴/۷ باشد که تمام زندگی شخص را در یک مسیر خاص جهت‌دهی کند؛ بر خلاف بسیاری از روش‌های قبل کسب درامد از بازی کردن که ممکن است صرفاً یک کار پاره وقت یا موقتی باشند.

شرایط و دشواری های کار:
 • نیاز به حوصله و صبر کافی برای راه افتادن کار
 • انگیزه، مهارت و سلیقه کافی برای ساخت کلیپ‌های تاثیرگذار
 • توانایی ارتباط گرفتن با مشتری و خوش برخورد بودن
 • ارائه خدمات پس از فروش مناسب

 

4 نظر

 • حمید

  ۲۵/۱۰/۱۴۰۰ در ساعت ۲۳:۰۲

  از بازی world of Warcraft چطور میشه پول درآورد؟

  پاسخ

  • بازیکوش

   ۲۵/۱۰/۱۴۰۰ در ساعت ۲۳:۳۳

   سلام بر شما.
   برای کسب درآمد از بازی wow یا همان دنیای وارکرفت، بعضی روشها مشترک است؛ مثل توییچ کردن و استریم و ساخت ویدیوی یوتوب و …
   اما بعضی روشها هم اختصاصی است؛ مثلا:

   فارم طلا
   وقتی به اندازه کافی در بازی پیشرفت کردید، میتوانید روی فارم طلا تمرکز کنید. طلا ارز بازی World of Warcraft است، پس نقش خیلی مهمی در بازی دارد. از طریق فروش آن میتوانید کمی پول دریافت کنید، البته اگر مراقب باشید. ترفند این کار این است که باید ساعت در روز صرف این کار کنید. این میتواند تقریبا مثل یک شغل برای شما باشد. اگر میخواهید از بازی کردن پول در بیاورید این بازی میتواند یک نقطه شروع خیلی خوب برای شما باشد، اگر هم در آینده محبوبیت این بازی کمتر شد هر زمان که خواستید میتوانید بازی های دیگر را انتخاب کنید.

   بالا بردن سطح کاراکتر ها
   خیلی از بازیکنان نمی خواهند که وقتشان را صرف یک کاراکتر لول پایین کنند. پس حاضر اند برای بالا رفتن لول کاراکتر شان پول بدهند. پس با لول آپ کردن کاراکتر بازیکنان دیگر به راحتی میتوانید پول در بیاورید. حتی میتوانید برای سرعت بخشیدن به این کار فقط روی PVP یا بخش های دیگر تمرکز کنید.

   لول آپ کردن سریع
   لول آپ سریع فرق دارد چون شما در آن یک لول مشخص را برای کاراکتر انتخاب میکنید و یا اینکه با آن شخص بازی میکنید و کمکش میکنید که لول کاراکتر اش بالا برود. خیلی از افراد این روش را انتخاب میکنند. اگرچه این بستگی به شما دارد که چه نوع خدماتی را برای شروع ارائه میدهید.

   فروش اکانت
   ایجاد اکانت در ورلد آف وارکرافت (WOW) آسان است و بهترین بخش این موضوع این است که هیچ محدودیتی در فروش اکانت ها وجود ندارد. پس راهی برای پول در آوردن محسوب میشود. بله، زمان زیادی برای لول آپ کردن کاراکتر ها از شما گرفته میشود، اما امکان پول درآموردن از آن دلیل آن است که بازیکنان زیادی هنوز ورلد آف وارکرافت (WOW) را بازی میکنند و از آن لذت میبرند.

   با آرزوی شادترین ها

   پاسخ

 • حامد

  ۱۱/۰۲/۱۴۰۱ در ساعت ۱۲:۴۵

  از بازی فورتنایت چطور؟

  پاسخ

 • ..

  ۱۵/۰۲/۱۴۰۱ در ساعت ۱۲:۰۴

  سلام . ببخشید من با ماکروسافت بازی پاستور میکنم و هر دفعه برام اخطار میاره که ثبت نام کن . اگه من ثبت نام کنم با بردم از تمام این بازی های پاستور میشه کسب درآمد کرد ؟
  کلا گیم بازی ماکروسافت یا پاستورش درآمد زایی میتونه داشته باشه یا نه ؟

  پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

هشت − چهار =