بزرگسالانبیرون از خانهتک‌نفرهچند نفرهنشانه‌گیریورزشیبازی پرتاب سنگ روی آب + فیلم مسابقات

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۸:۰۵به قلم بازیکوش0
https://bazikoosh.com/wp-content/uploads/2021/08/dougie2015.jpg

بازی پرتاب سنگ روی آب که در زبان انگلیسی stone skipping یا stone skimming (استون اسکیپینگ یا استون اسکیمینگ) نامیده می‌شود، یک بازی بسیار ساده و مهیج است که با تخته سنگ‌های کوچک و کاملاً صاف انجام می‌شود. در این بازی که به صورت رقابتی و برای رکوردگیری انجام می‌شود، بازیکنان باید سنگ را با...

بازی پرتاب سنگ روی آب که در زبان انگلیسی stone skipping یا stone skimming (استون اسکیپینگ یا استون اسکیمینگ) نامیده می‌شود، یک بازی بسیار ساده و مهیج است که با تخته سنگ‌های کوچک و کاملاً صاف انجام می‌شود. در این بازی که به صورت رقابتی و برای رکوردگیری انجام می‌شود، بازیکنان باید سنگ را با قدرت زیاد روی سطح آب رها کنند، به صورتی که سنگ همانند یک قایق موتوری روی آب سُر بخورد و با پرش‌های متعدد به بیشترین تعداد تماس و پرش روی سطح آب برسد و نهایتا در آب غرق شود. صحنه‌های زیبای این بازی به گونه ای است که گویا شاهد راه رفتن سنگ روی آب هستیم.

پرتاب سنگ روی آب
پرتاب سنگ روی آب

 

طبیعتاً انجام این بازی روی سطح آب دریاچه‌ها و رودخانه‌هایی با عرض بسیار زیاد و کم موج مقدور است و هر چقدر آب، آرام‌تر باشد حرکت طولانی‌تر و چشم‌نوازتری را شاهد خواهیم بود.

 

 

مسابقات حرفه‌ای پرتاب سنگ روی آب

مسابقات حرفه ای بازی پرتاب سنگ روی آب در دو بخش مردان و زنان انجام می شود و بالاترین رکورد جهانی این مسابقات ۸۲ عدد است.

در کشور ایالات متحده امریکا، چهار دوره مختلف مسابقات برای این بازی انجام می‌شود. این مسابقات که با عنوان «چهار مسابقه جایزه بزرگ» (big four) موسوم است، به شرح زیر است:

۱. قهرمانی مکیناک آیلند که هر ساله در چهارم جولای در ایالت میشیگان شمالی برگزار می‌شود. ورود این مسابقات که بالاترین سطح مسابقات پرتاب سنگ روی آب در جهان به شمار می‌آید، صرفاً با دعوتنامه ممکن است که اخذ آن از طریق شرکت در مسابقات ورودی یا داشتن رتبه در مسابقات پنسیلوانیا مقدور است.

۲. قهرمانی پنسیلوانیا، که در سومین شنبه آگوست در فرانکلین برگزار می‌شود.

۳. قهرمانی ورمونت، حدود یک ماه پس از مسابقات پنسیلوانیا

۴. مسابقات قهرمانی در آرکانزاس، در روز جهانی کارگر.

 

اسکربل، پرفروش‌ترین بازی قرن

 

بهترین رکوردهای پرتاب سنگ روی آب

رکورد جهانی تعداد پرش‌ها بر اساس کتاب رکوردهای گینس ۸۸ مورد است که توسط کورت اشتاینر (متولد ۱۹۶۵) زده شده است. این رکورد در تاریخ ششم سپتامبر ۲۰۱۳ در پل قرمز در جنگل ملی آلگنی پنسیلوانیا به دست آمد.  رکورد قبلی ۶۵ پرش بود که توسط ماکس اشتاینر در فرانکلین ، پنسیلوانیا ثبت شده بوده. قبل از او ، رکورد ۵۱ پرش بود که توسط راسل بایارس در ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۷ و در همان مکان زده شده بود. کورت اشتاینر همچنین رکورد جهانی بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ را با پرش ۴۰ پرش در مسابقات در فرانکلین پنسیلوانیا در اختیار داشت.

همچنین رکورد جهانی گینس برای دورترین فاصله با استفاده از سنگ طبیعی ۱۲۱.۸ متر برای مردان ، توسط داگی ایزاک (اسکاتلند) و ۵۲.۵ متر برای زنان ، توسط نینا لوگینبول (سوئیس) به ثبت رسیده است. این رکوردها در ۲۸ می ۲۰۱۸ در دریاچه آبرانت، Llanwrtyd Wells ، Powys ، ولز خلق شده است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

سیزده − یک =